Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2004-04-08 15:26:00

Załoga cementowni w sporze zbiorowym

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      W ubiegły poniedziałek z hasłem "Nie damy ze świętokrzyskiego zrobić mazowieckiego Ożarowa" pikietowała w Warszawie stuosobowa grupa pracowników cementowni w Karsach, sprzeciwiając się przekazaniu pracowników Wydziału Kolejowego i Rozładunków do firmy "Cemet" S. A. bez wcześniejszych pisemnych ustaleń ze związkami zawodowymi.


    Związkowcy nieśli hasła: "Chcemy pracować", "Szanujcie doświadczoną załogę", "Przestrzegajcie zawartych porozumień", "Dajcie w spokoju dopracować nam do emer ytury", "Nie dopuścimy do likwidacji swoich miejsc pracy", "Dość likwidacji naszych stanowisk pracy", "Realizujcie pakiet socjalny", "Realizujcie prawo polskie". Przypomnijmy, że załoga cementowni mówi o łamaniu prawa związkowego i prawa pracy przez Zarząd "Grupy Ożarów" S. A. , który - ich zdaniem - chce się pozbyć dużej części pracowników wbrew zapisom zakładowego układu zbiorowego pracy.


    -Pikieta miała spokojny przebieg -mówi przewodnicząca Niezależnego Samorządnego Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego "Grupy Ożarów" S. A. , Krystyna Leśniak. -Jej kulminacyjnym momentem było przekazanie petycji na ręce Jolanty Winnickiej z zarządu firmy. Niestety, nasza petycja i pikieta nie zmieniły stanowiska firmy i dlatego w piątek zdecydowaliśmy się wejść w spór zbiorowy z zarządem "Grupy Ożarów" S. A. Jednocześnie kierujemy pozwy do sądu pracy o ustalenie stosunku pracy w zakładzie oraz zawiadamiamy prokuraturę o popełnieniu przez zarząd przestępstwa polegającego na łamaniu prawa. Jeszcze dalej postanowiły iść związki budowlane, które mają zamiar zaalarmować Trybunał Sprawiedliwości w Strasburgu.


    W poniedziałek, w cementowni zarząd ma zorganizować konferencję prasową. Drugą konferencję organizują również związki zawodowe. O otwartym już konflikcie w cementowni napiszemy więc również za tydzień.


    (dak)

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 26876 razy,
ostatnio: 2019-08-21 08:02:19

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 178       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij