Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2011-01-29 09:46:00

Najlepsi Kilijańska i trener Murdza!

Plebiscyt Sportowy w Ostrowcu


W piątek na wielkiej sportowej gali uroczyście rozstrzygnęliśmy Plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów Powiatu Ostrowieckiego w 2010 roku - Ostrowieckie Gwiazdy Sportu. Zwycięzcami zostali pływaczka KSZO Donata Kilijańska i Roman Murdza, trenujący siatkarki AZS WSBiP KSZO.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Donata Kilijańska
KSZO Ostrowiec, pływanie. Ma 15 lat, od września jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów na 400 i 1500 metrów stylem dowolnym, mistrzyni Polski seniorów na 400, 800 i 1500 metrów oraz wicemistrzyni na 200 metrów dowolnym. Pięciokrotna złota medalistka zimowych mistrzostw Polski 15-latków.

Trener Roman Murdza
AZS KSZO Ostrowiec, piłka siatkowa. 57 lat. Przyszedł do AZS KSZO w trudnej sytuacji. Uratował zespół przed spadkiem, a w następnym sezonie walczył z nim w play offach. Jako szkoleniowiec ma na swoim koncie siedem medali mistrzostw Polski.

Na ten dzień długo czekaliśmy. Dwa tygodnie temu na wielkiej gali w Kielcach poznaliśmy wyniki plebiscytu w województwie świętokrzyskim i we wszystkich powiatach z wyjątkiem ostrowieckiego. W piątek poznaliśmy naszych ostatnich laureatów.


W wielkiej sportowej gali uczestniczyły gwiazdy sportu z powiatu ostrowieckiego. Laureaci naszego plebiscytu wśród zawodników i trenerów, znani działacze, nie zabrakło wielokrotnego olimpijczyka Zbigniewa Pacelta, prezydenta Ostrowca Jarosława Wilczyńskiego, starosty ostrowieckiego Zdzisława Kałamagi. Emocje sięgnęły zenitu w czasie ogłaszania wyników naszego plebiscytu. Po główne laury sięgnęli utytułowana pływaczka Donata Kilijańska, reprezentantka kraju, wielokrotna mistrzyni Polski oraz trener Roman Murdza prowadzący siatkarki AZS WSBiP KSZO.


Wyniki uroczyście ogłosiliśmy w kinie Etiuda, a później w hotelu Red odbył się Bal Sportu. Wieczór umilił naszym laureatom zespół The Acords.

LAUREACI PLEBISCYTU W POWIECIE OSTROWIECKIM 2010
Sportowcy:
1. Donata Kilijańska (KSZO Ostrowiec, pływanie) - 1694 głosy
2. Aleksandra Król (AZS KSZO Ostrowiec), siatkówka - 821 głosów,
3. Adrian Frańczak (KSZO Ostrowiec, piłka nożna) - 799 głosów,
4. Iwona Kosiorowska (AZS KSZO Ostrowiec, siatkówka) - 796 głosów,
5. Józef Różalski (KSZO Ostrowiec, pływanie) - 774 głosy,
6. Krystian Kanarski (KSZO Ostrowiec, piłka nożna) - 588 głosów,
7. Anna Skrzypczak (Hetman Ostrowiec, szachy) - 361 głosów,
8. Roger Kurant (KSZO Ostrowiec, pływanie) - 343 głosy,
9. Jan Dytkowski (KSZO Ostrowiec, pływanie) - 261 głosów,
10. Daniel Wosik (THM MUKS Ostrowiec, lekkoatletyka - 235 głosów.

Trenerzy:
1. Roman Murdza (AZS KSZO Ostrowiec, siatkówka) - 606 głosów.
2. Rafał Barański (KSZO Junior Ostrowiec, piłka nożna) - 255 głosów,
3. Waldemar Domagała (KSZO Junior Ostrowiec, piłka nożna) - 103 głosy;

/Dorota KUŁAGA kulaga@echodnia.eu, Mirosław ROLAK rolak@echodnia.eu, 28 stycznia 2011, 18:53/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 46052 razy,
ostatnio: 2019-08-19 23:39:08

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
2011-02-08 03:24:42 ~Gość
ciekawa jestm skąd donata miala tyle glosow, na dwa dni przed zakonczeniem miala ich 7! nie mowie, ze jest zla sportowczynia, ale caly ten plebiscyt to jedne wielkie oszukanstwo, mowiono, ze zaprosza wszystkich nominowanych sportowcow, a okazalo sie ze to impreza dla politykow i rodzin, wiecej nie wydam ani zlotowki, 2 dni nie pokazywania glosow jest po to, zeby wygrali ci, ktorzy wam pasuja, prawda drodzy organizatorzy? i gdzie te obiecane albumy? na oczy ich nie zobaczylam do tej pory! nie polecam glosowac, jedna wielka sciema!
  Redakcja nie odpowiada za treść wypowiedzi.
<<<   v   >>>  

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 177       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij