Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2010-12-13 15:35:46

Wieczór Francuski w Żmigrodzie

Pod patronatem Wiadomości

Degustacja młodego wina, potraw kuchni francuskiej oraz aukcja wyrobów rękodzielniczych, fotografii to główne punkty Wieczoru Francuskiego, jaki odbył się w sobotę w restauracji Żmigród. Około 7 tys. zł pochodzących z aukcji zasiliło konta Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Opatowskiej. Za pozyskane pieniądze stowarzyszenie zorganizuje wyjazd na ferie i wakacje dzieci z ubogich rodzin.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Tegoroczny Wieczór Francuski zaszczycili swoją obecnością m.in.: Artur Gierada -poseł na Sejm RP, Kazimierz Kotowski -marszałek województwa świętokrzyskiego, Wojciech Borzęcki -radny sejmiku, Andrzej Chaniecki -burmistrz Opatowa, Józef Bulira - wójt Lipnika, Dariusz Bińczak -komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP.

Jak co roku organizatorzy uhonorowali jednego z uczestników wieczoru statuetką Ptak Nadziei. Tym razem otrzymał ją poseł Artur Gierada.

- Serdecznie dziękuję. Przyjeżdżam do Opatowa na to przedsięwzięcie nie tylko jako parlamentarzysta. Przyjeżdżam także do znajomych, przyjaciół. Pobyt w tym dniu w Opatowie sprawia mi wiele radości- powiedział A. Gierada, poseł na Sejm RP.

Program artystyczny zaprezentowany przez uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie wprowadził uczestników w nastrój refleksji i zadumy, ale także radości.

Uczestnicy wieczoru byli hojni i licytacje były bardzo emocjonujące. Nabywców znalazły prawie wszystkie przedmioty wystawione na licytację. Dużym powodzeniem cieszyły się wina z Winnicy Wioletty i Grzegorza Brzostowiczów, obrazy Teodory Pawełko - Kwiatkowskiej, prace wykonane przez osoby uczęszczające na zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy.

- Współorganizacja wieczoru sprawia mi wielką przyjemność- powiedział Grzegorz Brzostowicz.- Cel jest szczytny i warto go wesprzeć. Mogę też zaprezentować swoje wina i pokazać, że w tym regionie można prowadzić winnicę.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w aukcji. Dzięki waszej hojności grupa dzieci z rodzin słabo sytuowanych wypocznie podczas wakacji. Planujemy wypoczynek na terenie Niemiec w Moguncji- powiedzieli organizatorzy.

Patronat medialny sprawowały Wiadomości.

Zobacz galerię zdjęć

/Jaz /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 41614 razy,
ostatnio: 2019-08-24 21:32:16

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 166       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij