Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2010-10-11 14:53:45

Usiedli przy ognisku

Zlot harcerzy w Rudce

Tradycją ostrowieckiego hufca stały się jesienne zloty Kręgu Instruktorów i Seniorów "Łysica-Płomień" w Rudce. Tym razem druhny i druhowie stare harcerskie czasy wspominali podczas minionego weekendu.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

- To już ósmy zlot seniorów ZHP na terenie Ostrowca. Jak co roku zebraliśmy się na Rudce, aby przy ognisku wspominać dawne obozy i pośpiewać piosenki harcerskie - mówi Adam Bałczewski, przewodniczący kręgu "Łysica- Płomień".

W tym roku w spotkaniu wzięły udział 22 osoby. Oprócz grupy ostrowieckich harcerzy na zlocie pojawili się druhowie z Krakowa, Kielc, Tarnowa i Ożarowa.

Po uroczystym apelu i odśpiewaniu hymnu harcerskiego zapłonęło ognisko, przy którym rozpoczęło się wspólne wspominanie dawnych harcerskich czasów.

- Z harcerstwem związany jestem od 1964 roku. Wtedy pojechałem na obóz do Krynek. Panowały tam warunki iście harcerskie. Nie mieliśmy bieżącej wody i elektryczności. Prycze robiliśmy sobie sami, dopiero potem pojawiły się polowe łóżka. Były też obozy w Dębnie, pomału zaczęły zmieniać się warunki harcerskie. Mieliśmy na przykład lampy gazowe. Dziś na butle gazowe zakłada się kuchenki, dawniej zakładało się klosze i robiło się lampy. Gdy się pojawiły, uważaliśmy, że nasz obóz jest już cywilizowany. Wspomnienie o każdym obozie to niesamowita historia. Tam zawiązywały się przyjaźnie i miłości. Z tego okresu znam wiele małżeństw. Sam brałem ślub w mundurze harcerskim - wspomina Krzysztof Marczak.

Zlot zakończył się w niedzielę biegiem patrolowym.

/K. Tomala/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 15133 razy,
ostatnio: 2019-06-19 22:03:45

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 262       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij