Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2009-09-30 23:00:28

Rodzinne spotkanie pokoleń

Ostrowiecka odsłona Dni Województwa

W ubiegłą niedzielę mieszkańcy naszego miasta świętowali Dni Województwa Świętokrzyskiego. Imprezę wypełniły koncerty lokalnych wykonawców, liczne konkursy i zabawy, a także prezentacje rzemieślników, producentów, firm oraz stowarzyszeń i organizacji związanych z naszym regionem i powiatem.

Od 30 sierpnia trwają uroczyste obchody Dni Województwa Świętokrzyskiego. Cykl imprez plenerowych organizowanych przez Urząd Marszałkowski, odbywających się we wszystkich miastach powiatowych regionu stanowi formę podziękowania mieszkańcom za zaangażowanie w obronę i ocalenie na mapie administracyjnej kraju naszej "małej Ojczyzny", a także za ciągły trud wkładany w jej rozwój.

W ubiegłą niedzielę organizatorzy zabawy zawitali do naszego miasta. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał radny Sejmiku, Józef Grabowski.

- Wszyscy powinniśmy się cieszyć, że mamy swoje województwo. Niezależnie, ilu było oportunistów. To, że możemy decydować o dużych i małych sprawach, o tych, które najbardziej dotykają mieszkańców naszego regionu, to jest wielkie osiągnięcie- podkreślił radny Grabowski.

Zanim na scenie pojawili się lokalni wykonawcy zgromadzeni na niej: poseł Jarosław Rusiecki, gospodarz imprezy - starosta powiatowy Waldemar Marek Paluch, prezydent Jarosław Wilczyński, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego - Wojciech Siporski oraz Józef Grabowski wspólnie zaśpiewali refren okazjonalnej ballady pt. "Jestem stąd".

Po tej muzycznej rozgrzewce przybyli do Parku Miejskiego mieli okazję poznać talenty wokalne Małgorzaty Główki i Dariusza Bernatka, który śpiewał m.in. utwory Czesława Niemena. Przed ostrowiecką publicznością wystąpiła także grupa "Kakadu" i Trio z Małogoszcza.

Obok sceny na stoiskach swoją ofertę prezentowały uczelnie, instytucje i stowarzyszenia, organizacje związane z rolnictwem i z szeroko pojętą turystyką, lokalni wytwórcy, rzemieślnicy i artyści, a także firmy, z których słyną miasto i powiat. Przy stanowisku Urzędu Marszałkowskiego można było zdobyć specjalny okolicznościowy stempel, który wbijano na pocztówki z regionu świętokrzyskiego. Na osoby, które w ten sposób potwierdzą uczestnictwo w co najmniej sześciu imprezach i dostarczą pocztówki do Urzędu Marszałkowskiego, czekają cenne nagrody. Z kolei uczestnicy konkursu wiedzy o regionie otrzymali nagrody ufundowane przez starostę Waldemara Marka Palucha - rodzinne bilety do Muzeum Historyczno - Archeologicznego i Rezerwatu Przyrodniczego "Krzemionki" oraz bałtowskiego "Jura - Parku".

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była możliwość zabawy na specjalnie dla nich przygotowanym wesołym miasteczku. Ponadto podczas imprezy "na żywo" transmitowano "Kielecki koncert życzeń".

/K. Fałdrowicz/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 9558 razy,
ostatnio: 2019-06-24 11:58:11

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 241       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij