Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2009-11-23 18:27:59

Potrzebne spotkania

Dzień Seniora w Częstocicach

Ponad 100 ze 140 zaproszonych gości bawiło się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 8 na uroczystym spotkaniu z okazji Dnia Seniora. Do najstarszych mieszkańców Częstocic przyszły władze miasta i powiatu, z prezydentem Ostrowca Św. Jarosławem Wilczyńskim na czele.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

- Bardzo zależy mi na tym by ludzie spotykali się, a szczególnie seniorzy. Oni swoje już w życiu zrobili, ale to od nich czerpiemy dobre wzorce. Takie osiedlowe spotkania są dla nich ważne, bo wychodzą z domów, spotykają się z kolegami z dawnych lat, mając sobie często dużo do powiedzenia - mówi przewodniczący Rady Osiedla Częstocic Eugeniusz Gładysz.

Rada Osiedlowa zadbała o uroczystą oprawę spotkania. Uroczystości rozpoczęły się przedstawieniem artystycznym przygotowanym przez dzieci z miejscowej szkoły podstawowej. Uczniowie "ósemki" recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

- Chciałem podziękować pani dyrektor Urszuli Dumani za przygotowanie tak wspaniałej imprezy. Wspaniale, że w te uroczystości włącza się szkolna młodzież. To bardzo ważne dla tych seniorów. Oni kiedyś robili coś dla nich, a teraz sytuacja odwraca się i ci najmłodsi poprzez przedstawienie, które przygotowali, robią coś dla nich. Dzięki temu między tymi dziećmi i starszymi mieszkańcami naszej dzielnicy jest taka przyjemna harmonia -powiedział E. Gładysz.

Dla Eugeniusza Gładysza był to wieczór szczególny. Wystąpił tu w dwóch rolach - jako gospodarz imprezy oraz z racji wieku jako jeden z gości. Ze szczególną uwagą przyglądał się występom najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

- Mój najmłodszy wnuczek Karol, uczeń IV klasy naszej szkoły, również recytował tu wiersze. Występuje więc tu w dwóch rolach - dziadka i seniora oraz gospodarza - mówił nie kryjąc wzruszenia, przewodniczący Rady Osiedla Częstocice.

O dużej roli spotkań z okazji Dnia Seniora mówili również inni mieszkańcy. Leopold Stefański - 85-letni mieszkaniec ul. Świętokrzyskiej, ojciec dwóch córek, z wykształcenia ekonomista, emerytowany pracownik Huty Ostrowiec jest stałym bywalcem Dni Seniora.

- Takie spotkania przy są nam bardzo potrzebne. Chciałbym dodać, że słowa pochwały należą się naszemu przewodniczącemu Rady. I nie chodzi tylko o dzisiejsze spotkanie, ale przede wszystkim o realizowanie wszystkich problemów jakie mu zgłaszamy- powiedział Leopold Stefański.

Zabawa seniorów trwała do godziny 23, a bawiono się przy dźwiękach zaproszonego zespołu.

/J. Słodkiewicz /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 18260 razy,
ostatnio: 2019-07-16 17:01:58

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 220       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij