Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-11-02

Kolejny triumf Almodovara

Finał spotkań z filmem artystycznym

Projekcją najnowszego filmu Pedro Almodovara "Przerwane objęcia" zakończyły się jubileuszowe X Ostrowieckie Spotkania Filmowe zorganizowane przez ostrowieckie kino "Etiuda".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Oprócz wspomnianego tytułu fani kina artystycznego w naszym mieście obejrzeli dwa filmy polskie: "Wino truskawkowe" i "Afonia i pszczoły" oraz cztery produkcje europejskie: "Antychryst" Larsa von Triera, "Spotkanie w Palermo" Wima Wendersa, "Mój nauczyciel" (kino czeskie) i francuską biografię "Coco Chanel".

- Największą publiczność zgromadziły na seansach dwa tytuły: "Przerwane objęcia", które zostały wybrane jako dodatkowy "seans na życzenie" widzów i "Coco Chanel". Bardzo duże wrażenie zrobiło także "Spotkanie w Palermo" Wima Wendersa, które zostało uznane przez widzów za najbardziej "artystyczną" propozycję w tegorocznym repertuarze- przyznaję kierownik ostrowieckiego kina, Waldemar Włodarczyk.- Równie ciepło publiczność ostrowiecka wypowiadała się o najnowszej propozycji Jana Jakuba Kolskiego "Afonia i pszczoły" i "Winie truskawkowym" zrealizowanym na podstawie "Opowieści galicyjskich" Andrzeja Stasiuka.

Przed każdą projekcją odbywały się krótkie prelekcje, mające za zadanie zwrócenie uwagi widza na najciekawsze aspekty poruszane w poszczególnych filmach oraz wprowadzenie w ich klimat i nastrój.

W specjalnym konkursie ogłoszonym na internetowej stronie kina "Etiuda", pakiet nagród filmowych (okolicznościowa koszulka X Ostrowieckich Spotkań Filmowych, film DVD oraz pakiet plakatów z tegorocznej edycji spotkań) otrzymały trzy osoby: Marzena Kwiatkowska, Dominika Stępień i Krzysztof Krzak. Najwierniejsi sympatycy kina artystycznego, którzy obejrzeli najwięcej filmów z tegorocznej oferty zostali wyróżnieni również koszulkami przygotowanymi na okoliczność jubileuszowych spotkań.
/K.Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15761 razy,
ostatnio: 2019-09-17 12:08:10
Skomentuj artykuł:
Powrót