Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-11-02

Chemik Police - AZS KSZO Ostrowiec 3:2

Osłabione, ale waleczne.


Jeden punkt z gorącego terenu w Policach przywiozły nasze akademiczki, przegrywając 3:2 z Chemikiem. -Przy obecnych kontuzjach, jakie dotknęły nasz zespół uważam ten wynik za sukces -podkreślił trener Roman Murdza.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Chemik Police - AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:2 (25:20, 21:25, 20:25, 25:5, 16:14)


AZS WSBiP KSZO: Staniucha, Gawron. Król, Wyszomierska, Związek, Seta, Soja na libero oraz Nadziałek, Brojek, Kosiorowska


Nasze akademiczki przystąpiły do meczu w Policach mocno osłabione, przede wszystkim brakiem środkowej, kapitan zespołu Iwony Kosiorowskiej oraz dwóch przyjmujących Mirki Kijakovej i Sandry Cabańskiej i ten ostatni element zaważył na losach meczu. Nasze akademiczki prowadziły z Chemikiem już 2:1 w setach, ale w czwartym w jednym ustawieniu z powodu słabego odbioru straciły 11 punktów i oddały tę partię do 5!. -To haniebny wynik ale nie miałem kogo zmienić i wynik się nam przydarzył -przyznał trener Roman Murdza, który miał jeszcze nadzieję w ostatnim secie.


Nasze dziewczyny walczyły równo do stanu 8:8. Potem miejscowe odskoczyły na 14:10, ale gdy stanęła na zagrywce Anna Związek, podopieczne trenera Romana Murdzy doprowadziły do stanu 14:14. W samej końcówce nie wykorzystały jednak podbitej przez Małgosię Soję piłki i ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do miejscowych. W efekcie zamiast kompletu nasze akademiczki przywiozły z Polic do Ostrowca tylko jeden punkt. -Przy obecnych kontuzjach, jakie dotknęły nasz zespół, uważam ten wynik za sukces -podkreślił trener Roman Murdza. -Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie przywieźć punkty z najtrudniejszych parkietów i mam nadzieję, że jak uporamy się z kłopotami zdrowotnymi, będzie lepiej -zapewnił szkoleniowiec.

Warto odnotować ligowy debiut w pierwszej szóstce Martyny Wyszomierskiej, która choć stremowana, starała się walczyć i na pewno będzie z niej pożytek dla zespołu. Środkowa Iwona Kosiorowska, która narzeka na kontuzję mięśni brzucha, odważyła się wejść na moment na parkiet, ale nie była w stanie odwrócić losów spotkania.

W innych meczach:
KS Pięciogaz Murowana Goślina - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
SMS PZPS I Sosnowiec - Silesia Volley I Chorzów/Mysłowice 0:3
Sparta Warszawa - PTPS Piła 1:3
PLKS Pszczyna - Gedania Żukowo 3:0
Eliteski Skawa AZS UEK Kraków -pauzował.
//TeZ/, 30 paždziernika 2010, 20:49/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13583 razy,
ostatnio: 2019-10-23 17:07:34
Skomentuj artykuł:
Powrót