Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-10-18

KSZO Ostrowiec - Górnik Polkowice 0:1

Czesław Jakołcewicz, trener KSZO: -Mam dość takich porażek

Nie udał się piłkarzom KSZO wyjazd do Polkowic. W I-ligowym meczu przegrali z tamtejszym Górnikiem 0:1 (0:1).

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Bramkę zdobył Zbigniew Grzybowski w 29 minucie. Sędziował: Michał Zając z Sosnowca.

Trener Czesław Jakołcewicz po meczu w Polkowicach nie miał dobrego humoru. Cóż z tego, że jego zespół był lepszy, stworzył więcej bramkowych okazji, skoro przegrał 0:1.

Dorota Kułaga: *Nie ma pan dość tych porażek jedną bramką?

Czesław Jakołcewicz: -Mam dosyć. Ręce opadają...Takich spotkań nie wolno przegrywać. Mieliśmy przewagę, mieliśmy takie sytuacje, po których należało zdobyć bramkę, byliśmy lepszym zespołem. A gospodarze do przerwy mieli jedną okazję i strzelili gola, zresztą po naszym błędzie w ustawieniu. A druga połowa to była już gra na jedną bramkę. Podjęliśmy ryzyko, zaatakowaliśmy. Oni raz wyszli z kontrą, ale Tomek Dymanowski obronił sytuację sam na sam. Od 60 minuty graliśmy praktycznie na ich połowie, ale co z tego...

* To nie jazda figurowa, za wrażenia artystyczne punktów się nie przyznaje...

-Właśnie, a trochę ważnych punktów już straciliśmy. Nie wiem, czy wynika to z braku koncentracji, czy z braku umiejętności. Nie mam już siły tego komentować. Ale jak ma się pięć metrów do bramki, to trzeba trafić. Tego się nie uczy, to trzeba mieć.

* Albo trzeba mieć w składzie takiego snajpera, jakim w zeszłym sezonie był u was Adam Cieśliński. Teraz regularnie zdobywa bramki dla Podbeskidzia Bielsko-Biała.

- Tak, on przy tych sytuacjach miałby u nas kilkanaście bramek. Nie mamy typowego egzekutora, nie mamy tej strzeleckiej pazerności. To mnie denerwuje. Ja nie odmawiam zawodnikom chęci do gry, bo walczą, starają się, ale brakuje wykończenia akcji.