Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-09-20

W Sulejówku odbył się finał turnieju Coca Cola Cup

Gimnazjum nr 2 Ostrowiec na czwartym miejscu w Polsce


Podczas wielkiego finału Coca-Cola Cup 2010 w Sulejówku wyłonieni zostali mistrzowie Polski w kategorii wiekowej 14-16 lat. Wśród dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum nr 6 w Koninie, a spośród chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Krasnymstawie.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Czwarte miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 z Ostrowa Świętokrzyskiego. Grało w składzie: Konrad Zacharski, Konrad Arcowski, Jakub Sulima, Paweł Czajkowski, Mikołaj Łuczak, Karol Mikosa, Michał Motyl, Kamil Kosela, Paweł Łuszcz. Trenerzy: Rafał Barański, Waldemar Domagała.


Tegoroczny finał Coca-Cola Cup okazał się wielkim, sportowym świętem dla całych rodzin. Oprócz emocji piłkarskich związanych z największym w Polsce turniejem młodzieżowym, kibice mogli też być świadkami uroczystego otwarcia nowego obiektu w Sulejówku. Wszyscy chętni mogli też wziąć udział w licznych konkursach, potrenować karate z Pawłem Nastulą, sprawdzić swoją formę na ergometrach wioślarskich z mistrzem olimpijskim Kajetanem Broniewskim czy obejrzeć mecz Drużyny Gwiazd Legii Warszawa z organizatorami imprezy i władzami Sulejówka.


Najważniejsi tego dnia byli jednak młodzi piłkarze i piłkarki i to na nich skupiła się uwaga tysięcy kibiców przybyłych w niedzielę do Sulejówka. Zawodnicy rywalizowali już od rana. Chłopcy grali w dwóch grupach eliminacyjnych, z których po dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów. W pierwszej fazie z turniejem finałowym pożegnały się drużyny Gimnazjum nr 12 w Olsztynie i Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie. W półfinałach doszło do sporej niespodzianki: broniący tytuły mistrzowskiego z 2009 roku zespół Gimnazjum nr 3 w Poznaniu po bardzo emocjonującym meczu musiał uznać wyższość Gimnazjum nr 1 w Lubinie. Na usprawiedliwienie ubiegłorocznego triumfatora trzeba jednak zaznaczyć, że poznaniacy walczyli do końca i do wyłonienia zwycięzcy tego pojedynku potrzebna była dogrywka i rzuty karne. W drugim półfinale Gimnazjum nr 1 z Krasnegostawu pokonało 2:1 Gimnazjum nr 2 z Ostrowca Świętokrzyskiego. Finał i mecz o trzecie miejsce miały wyjątkową oprawę. Odbywały się przy sztucznym świetle, dopingu trybun i z komentarzem w wykonaniu Michała Globisza i Jerzego Engela. Brązowy medal na pocieszenie zdobyli gimnazjaliści z Poznania, wygrywając 2:1 z kolegami z Ostrowca Świętokrzyskiego. Prawdziwych emocji dostarczył jednak finał. Piłkarze z Lubina wygrywali już 3:1, ale niesieni dopingiem swoich kibiców chłopcy z Krasnegostawu zdołali wyrównać, strzelając trzecią bramkę 20 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry! W dogrywce szanse były wyrównane, a dynamiczne akcje przenosiły się z jednej strony boiska na drugą, jednak to reprezentanci Krasnegostawu zdołali strzelić gola na wagę mistrzowskiego tytułu.
/dor, 20 września 2010, 13:11/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12588 razy,
ostatnio: 2020-02-28 01:45:06
Skomentuj artykuł:
Powrót