Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2018-01-08 18:35:01

Bodzechów stawia na ekologię

Mieszkańcy gminy Bodzechów mogą się ubiegać o dotację na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska. Dofinansowanie można będzie dostać na wymianę urządzenia grzewczego w budynkach mieszkalnych.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Dotacja celowa będzie udzielana na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska polegającej na wymianie urządzenia grzewczego opalanego węglem lub koksem, na ekologiczne urządzenie grzewcze takie jak: piec gazowy, piec elektryczny oraz piec opalany ekologicznym paliwem stałym.
O wsparcie mogą się ubiegać właściciele bądź osoby, którym przysługuje inny tytuł prawny, ale jedynie na nieruchomości położone na terenie gminy Bodzechów.
Wysokość dotacji wynosi 50% kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 2 tys. zł. Przy obliczaniu wysokości wsparcia uwzględniane będą koszty inwestycji poniesione przez inwestora po podpisaniu umowy o udzielenie dotacji, wykazane fakturami czy rachunkami, potwierdzającymi zakup i montaż urządzenia grzewczego.
W przypadku ubiegania się inwestora o dofinansowanie przedmiotowej inwestycji z innych środków publicznych wysokość dotacji przyznanej przez gminę Bodzechów wynosić będzie 50% kosztów inwestycji niesfinansowanych z innych środków publicznych, ale nie więcej jak 2 tys. zł, a łączna wartość dofinansowania ze wszystkich źródeł nie może przekroczyć 90% wartości zadania.
Wnioski będą przyjmowane do 31 października, a ich liczba jest ograniczona.
- Zapraszamy mieszkańców do korzystania z programu. Wymiana źródeł ciepła na bardziej ekologiczne przyczyni się do poprawy jakości powietrza na terenie naszej gminy- stwierdza wójt Jerzy Murzyn.
Więcej informacji na temat dotacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Bodzechów, w pokoju numer 22. G. Soboń

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 12676 razy,
ostatnio: 2019-08-21 13:50:33

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 171       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij