Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2018-01-07 21:00:01

CKU odważne wobec wyzwań

Ostrowieckie Centrum Kształcenia Ustawicznego to placówka kształcącą na wysokim poziomie. Szkoła błyskawicznie reaguje na zmiany zachodzące na rynkach pracy i w jej ofercie pojawia się kształcenie w zawodach, w których jest deficyt pracowników.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


W Centrum Kształcenia Ustawicznego systematycznie organizowane są spotkania poświęcone pozytywnej motywacji, przedsiębiorczości, działalności gospodarczej. Promowane są postawy aktywne, samodzielne, kreatywne. Niedawno w placówce przy Sandomierskiej gościł przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy ze szkoleniem poświęconym najważniejszym zagadnieniom z zakresu prawa pracy, wcześniej placówka organizowała konferencje z udziałem przedstawicieli UM, PUP, ZUS, US oraz przedsiębiorców, którzy dzielili się wskazówkami, jak zakładać i prowadzić własny biznes oraz dobrymi praktykami działań.
- Zależy nam na wykształceniu naszych słuchaczy na dobrych fachowców, dobrych pracowników, a także zachęcamy ich do zakładania własnego biznesu. Wyposażamy ich w wiedzę z zakresu prawa pracy. Stąd współpraca z przedsiębiorcami, organizacjami, instytucjami rynku pracy, także Państwową Inspekcją Pracy - wyjaśnia dyrektor Aneta Pierścińska-Maruszewska.
Już 12 stycznia słuchacze CKU wezmą udział w konkursie ze znajomości prawa pracy, organizowanym przez PIP. Natomiast na początku lutego wykład na temat unikania oszustw gospodarczych wygłosi nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości.
Oferta CKU, stale modernizowana, jest nakierowana na realizowanie potrzeb przede wszystkim mieszkańców miasta i powiatu, ale także osób z regionu. Placówka natychmiast reaguje na potrzeby rynku pracy i kształci w zawodach deficytowych: krawiec, technik przemysłu mody, opiekun medyczny, fryzjer, kosmetyczka, elektryk i wielu innych. Nauka w CKU jest bezpłatna.
Nie zawsze celem słuchaczy CKU jest jednak zatrudnienie. Niektórzy chcą po prostu zdobyć nowe umiejętności czy rozwijać swoje pasje pod okiem fachowca, dlatego oferta placówki jest pojemna. Tu sporym zainteresowaniem co semestr cieszą się florysta, informatyk czy technik architektury krajobrazu. Ponadto zainteresowane osoby mogą uzupełnić wykształcenie w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych. Na uwagę zasługuje reaktywacja szkoły policealnej o profilu opiekunka dziecięca.
- Wnioski na bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe oraz do liceum i szkół policealnych realizowanych w systemie zaocznym mogą składać osoby dorosłe; nie ma znaczenia, czy są gdzieś zatrudnione, czy są bezrobotne. Termin upływa 20 stycznia 2018 r., nowy semestr zaczynamy bowiem z początkiem lutego - informuje dyrektor CKU.
Placówka stosuje innowacyjne rozwiązania, realizuje dualny system kształcenia, współpracując z pracodawcami, organizuje wyjazdy studyjne, spotkania z uznanymi ekspertami w danych zawodach i - co podkreśla kadra pracownicza oraz potwierdzają słuchacze - zapewnia wspaniałą atmosferę.
- Chodzi przecież o to, by mieć przyjemność z tego, co się robi; nauka w każdym wieku ma dawać radość i satysfakcję - kwituje dyrektor Aneta Pierścińska-Maruszewska.(WS)

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 9028 razy,
ostatnio: 2019-07-22 06:05:41

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 160       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij