Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2017-09-26 20:35:01

Starosta zachęca do zdrowego stylu życia

Rusza V edycja "Szkoły Zdrowego Stylu Życia". Starosta Zbigniew Duda zachęca mieszkanki powiatu ostrowieckiego do uczestnictwa w darmowych zajęciach. Specjalne zaproszenie skierował do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Program profilaktyczno - edukacyjny "Szkoła Zdrowego Stylu Życia" rokrocznie cieszył się dużym zainteresowaniem, w minionej edycji uczestniczyło w nim około 150 osób. Program kierowany jest do osób po 40 roku życia z rozpoznanymi chorobami: diabetologiczną, kardiologiczną lub nadwagą, nie mających wyraźnych przeciwwskazań do aktywności fizycznej, a pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia.
- Już w czasie podsumowania czwartej edycji, mówiliśmy, że to nie jest ostatnia. Sami dobrze wiemy, jak ważne jest zdrowy styl życia. Mamy w tej edycji nowe pomysły, nowe programy- informuje starosta Zbigniew Duda.
- W tym roku rozszerzyliśmy katalog propozycji skierowanych do uczestników. Zaplanowaliśmy innowacje w zakresie zajęć aktywności fizycznej, organizowanych w Zespole Szkół nr 1 na osiedlu Słonecznym. We wtorki będzie to muzyczno - ruchowa forma aktywności, a w czwartki- aerobik. Jeden raz w miesiącu w auli WSBiP lub w sali konferencyjnej starostwa odbywać się będą wykłady specjalistów z różnych dziedzin dotyczących: dietetyki, profilaktyki chorób, znaczenia aktywności fizycznej- dodaje wicestarosta Eligiusz Mich.
Do udziału w V edycji szkoły zdrowego stylu życia starostwo zaprosiło słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
- Angażujemy seniorów w ramach popularyzacji idei łączenia pokoleń i aktywności osób starszych, która jest ważnym elementem polityki społecznej we wszystkich krajach europejskich. Działanie nasze wpisuje się również w cel operacyjny Narodowego Programu Zdrowia jako promocja zdrowego i aktywnego starzenia się- zaznaczył ostrowiecki starosta Zbigniew Duda.
Podczas spotkania starosta uroczyście przekazał prezes UTW Matyldzie Niewójt symboliczne zaproszenie dla słuchaczy.
Zajęcia praktyczne w tym roku będą odbywały się w sali gimnastycznej "ekonomika". Jego dyrektor nie kryła zadowolenia, że szkoła włączyła się w jakże potrzebną i ciekawa akcję profilaktyczną.
Zajęcia V edycji "Szkoły Zdrowego Stylu Życia" ruszą 2 października o godzinie 17 w auli WSBiP.G. Soboń

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 6791 razy,
ostatnio: 2019-08-24 19:12:21

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 162       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij