Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2017-09-26 20:35:01

Wojewódzka przez miasto nadal w planach

Prezydent Jarosław Górczyński spotkał się z Damianem Urbanowskim, dyrektorem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Panowie rozmawiali o rozbudowie drogi wojewódzkiej biegnącej przez Ostrowiec.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Rozmowy w ostrowieckim magistracie dotyczyły rozbudowy drogi wojewódzkiej od granic województwa do skrzyżowania z aleją Jana Pawła II, a także kolejnego odcinka, czyli ciągu ulic Radwana, Denkowska, Okólna, aleja 3 Maja wraz z nowym mostem na rzece Kamiennej.
Dyrektor Damian Urbanowski zapewnił, że pierwszy etap prac nad ulicą Bałtowską zakończony zostanie do końca czerwca 2018 roku. Tak, aby odcinek ten był w pełni przejezdny już najbliższe wakacje.
W przypadku ciągu ulic w mieście w tej chwili przygotowane jest około 70% dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu. W ramach porozumienia między gminą, powiatem i Urzędem Marszałkowskim koszt wykonania dokumentacji to wydatek starostwa i gminy.
Zdaniem drogowców dokumentacja jest skomplikowana i wymaga jeszcze opracowania części geodezyjnej koniecznej do złożenia wniosku o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Konieczny jest wykup działek na poszerzenie pasa drogowego.
Planowana inwestycja zakłada wykonanie dwujezdniowego odcinka ulicy Denkowskiej od skrzyżowania z Okólną i Słowackiego do skrzyżowania Radwana i aleją Jana Pawła II. Poza tym całkowicie przebudowany zostanie układ komunikacyjny na skrzyżowaniu Radwana i Denkowskiej. Natomiast na skrzyżowaniu alei 3 Maja z Kilińskiego powstaną nowa sygnalizacja świetlna i dodatkowe pasy do skrętów.
Przetarg na dokończenie dokumentacji drugiego etapu przewidziany jest na przełom 2017/2018 roku.G. Soboń

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 6216 razy,
ostatnio: 2019-08-21 18:02:46

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 160       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij