Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2017-12-13 07:35:02

Przyrzekali w podziemiach

Harcerze z Łagowa złożyli przyrzeczenie harcerskie. Uroczystość odbyła się w miniony czwartek w opatowskich podziemiach.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Kolejnych 16 młodych osób stało się pełnoprawnymi harcerzami opatowskiego Hufca ZHP. Zanim wypowiedzieli rotę przyrzeczenia, wzięli udział w mszy świętej w ich intencji odprawionej w opatowskiej kolegiacie. Tym razem przyrzeczenie odbyło się w jednej z sal Podziemnej Trasy Turystycznej w Opatowie.
- Bycie harcerzem to dziś wyzwanie. Ci młodzi ludzie podjęli je. Starosta Bogusław Włodarczyk zaprosił nas do opatowskich podziemi i w tej niecodziennej scenografii odbyło się ślubowanie. Panu staroście serdecznie dziękujemy. Nasz hufiec rośnie w siłę. Mamy już prawie 400 członków. Najwięcej harcerzy jest w Ożarowie. W Opatowie z kolei mamy liczną grupę zuchów, którzy niebawem staną się harcerzami- mówi Dariusz Bińczak, komendant Hufca ZHP w Opatowie.
Po przyrzeczeniu nowi druhowie i druhny otrzymali krzyże harcerskie, poświęcone podczas mszy. Wręczyli je Dariusz Bińczak i Ilona Mroczek, jedna z opiekunek drużyny z Łagowa, która przyjęła nazwę "Harcerzyki z Łagowa".
- Harcerze z sąsiedniego powiatu rozpoczynają swoją przygodę z harcerskim mundurem - mówi Katarzyna Bińczak, drużynowa łagowskiej drużyny. - Od niedawna, ale aktywnie uczestniczą w akcjach organizowanych przez opatowski hufiec. Byli z nami na Ukrainie, gdzie pomagali w odnowieniu cmentarza. Pojadą po betlejemskie światełko pokoju.
Po uroczystości nowi harcerze udali się na biwak do Szkoły Podstawowej nr 2 w Opatowie, podczas którego były harcerski kominek, gry i zabawy.
Następnego dnia wczesnym rankiem posprzątali bazę i pojechali na lekcje do swoich szkół.
- Serdecznie dziękuję Joannie Bińczak, dyrektor SP nr 2 w Opatowie za udostępnienie szkoły na kwaterę dla harcerzy- dodaje D. Binczak.(JAZ)

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 7251 razy,
ostatnio: 2019-08-20 19:53:03

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 181       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij