Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2017-12-13 07:35:02

Samochód dla Małachowa

Cudowny prezent mikołajkowy trafił do wychowanków placówek w Małachowie. W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne przekazanie nowego mikrobusa, który będzie woził dzieci na zajęcia do Ostrowca oraz rehabilitację.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


W Małachowie są trzy placówki opiekuńczo- wychowawcze, w których mieszka 39 wychowanków. Są to dzieci w wieku od 4 do 22 lat. Potrzeby domu dziecka są duże, a jedną z nich był nowy samochód. Dzięki wsparciu starosty Zbigniewa Dudy oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie udało się dostać dofinansowanie z PFRON i zakupić nowy samochód.
- Do tej pory mieliśmy samochód wyeksploatowany, awaryjny i była ogromna potrzeba zmiany na nowy, w pełni sprawny, który zawsze dowiezie dzieci- powiedział Mariusz Pela, dyrektor Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Małachowie.
Oczekiwania dzieci i pracowników spełniły się. Dokładnie 6 grudnia na podwórko zajechał nowiutki mikrobus, przeznaczony do przewozu dziewięciu osób.
- Oprócz tego, co robimy na co dzień, udało nam się pozyskać nowy samochód. Dziś mamy dla dzieci i pracowników wspaniały prezent. Duża przychylność Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i pana dyrektora powodują, że do naszych placówek w tym roku trafił już kolejny nowy samochód. Przypomnę, że samochód kosztował niecałe 105 tysięcy złotych. 38 tysięcy złotych dostała placówka ze stowarzyszenia "Razem", a pozostała kwota jest z PFRON-u - przyznał starosta Zbigniew Duda.
Dyrektor placówki w Małachowie, dziękując za tak wspaniały prezent, przyznał, że dom ma wiele innych potrzeb. Na przykład konieczne jest wyremontowanie elewacji, dachu ponadstuletniego budynku. Starosta Zbigniew Duda obiecał, że w przyszłym roku na pewno ruszą prace remontowe w Małachowie.
- W przyszłym roku starostwo planuje termomodernizację budynku. Na ten cel przeznaczyliśmy 30 tys. zł, ale już wiemy, że są to zbyt małe pieniądze. Na kolejnym posiedzeniu zarządu będziemy szukać dodatkowych funduszy. Rozumiemy potrzeby placówki- przyznał starosta Zbigniew Duda. G. Soboń

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 7020 razy,
ostatnio: 2019-08-20 19:28:55

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 166       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij