Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2017-12-11 20:35:01

Pomagają chorym dzieciom

Po raz ósmy grupa działaczy Platformy Obywatelskiej obdarowała chore dzieci z powiatu ostrowieckiego. Pomoc dostało pięć rodzin. Przekazanie czeków odbyło się w wyjątkowym dniu- 6 grudnia.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


- Cieszymy się bardzo, że w takim dniu możemy przekazać środki finansowe dzieciom z naszego powiatu. Przypomnę, że podczas tegorocznego balu "Anioły Dobroci" zebraliśmy 30 tys. 100 zł. Za pośrednictwem fundacji "Wyprzedzić swój czas" księdza Czesława Wali udało nam się znaleźć dzieci najbardziej potrzebujące wsparcia finansowego- powiedział Eligiusz Mich z PO.
Pieniądze przekazywane od ośmiu lat przez ostrowiecką Platformę otrzymują dzieci bardzo ciężko chore, których rodzin nie stać na zapewnienie im odpowiedniej rehabilitacji czy leczenia.
Z tegorocznej akcji pomoc trafiła do pięciu rodzin. Wybór nie był łatwy, bo potrzebujących wsparcia na terenie powiatu jest o wiele więcej.
- Skupiliśmy się na pomocy dzieciom, gdzie te pieniądze będą odnosiły odpowiedni efekt. W jednym przypadku jest to dziecko z głębokim niedowidzeniem, więc potrzebny jest zakup odpowiednich okularów. Kolejna rodzina dostanie pieniądze na przeszczep komórek macierzystych, by zmniejszyć ilość napadów padaczki, wzmocnić organizm. Obdarowane rodziny wykorzystają pieniądze na rehabilitację, zajęcia terapeutyczne u dziecka z autyzmem- dodała Małgorzata Radłowska Raban, członek Rady Zarządu Fundacji.
Warto wspomnieć, że przez osiem edycji balu "Anioły Dobroci" do dzieci chorych trafiło150 tys. zł.G. Soboń

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 6629 razy,
ostatnio: 2019-08-24 03:49:55

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 170       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij