Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-12-06

Starostwo zadba o Warszawską w Kunowie

Dobra wiadomość dla mieszkańców Kunowa. Starostwo zaproponowało na przyszły rok kilka inwestycji drogowych na terenie tej gminy.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Brożyna kilka tygodni temu pytał, jakie są szanse na remonty kilku odcinków dróg w gminie Kunów.
- Mieszkańcy wielokrotnie pytali, kiedy będzie remont ulicy Warszawskiej oraz mostu na Kamiennej w Kunowie. Pilnej naprawy wymaga droga przez Bukowie, ulica Grabowiecka w Kunowie, ulice Okrężna i Wiatraczna w Janiku. Do listy ważnych zadań można dodać drogę Kunów- Piaski- Janik oraz drogę w Boksycce, która jest połączeniem z ulicą Sienkiewicza i prowadzi do centrum Ostrowca- wyliczał radny Jerzy Brożyna.
Starostwo Powiatowe w Ostrowcu zauważyło potrzeby komunikacyjne mieszkańców gminy. Wstępnie zaplanowany jest na 2018 rok remont ulicy Warszawskiej w Kunowie, na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową do Rynku. Położona zostanie tam nowa nawierzchnia asfaltowa oraz renowacja studzienek kanalizacji deszczowej. Wstępnie do odbudowy planowany jest również most na Kamiennej w ciągu ulicy Warszawskiej, przy czym ta inwestycja będzie realizowana w cyklu wieloletnim.
- W pierwszej kolejności niezbędne jest opracowanie dokumentacji technicznej i uzyskanie pozwolenia na budowę. Dalszym etapem będzie ubieganie się z budżetu państwa o dofinansowanie w wysokości do 50 procent kosztów- informuje starosta Zbigniew Duda.
Z kolei droga przez wieś Bukowie została zgłoszona do programu likwidacji skutków klęsk żywiołowych. - Nadal czekamy na weryfikację wniosku przez komisję wojewódzką. Droga do Boksycki z połączniem z ulicą Sienkiewicza w Ostrowcu została ujęta w budżecie powiatu na 2018 rok. Planowana jest budowa chodnika na tym odcinku- dodaje ostrowiecki starosta.
Z kolei ulica Grabowiecka w Kunowie, ulice Okrężna i Wiatraczna w Janiku oraz droga relacji Kunów- Piaski- Janik przewidziane są do remontów cząstkowych. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8485 razy,
ostatnio: 2019-12-12 14:23:48
Skomentuj artykuł:
Powrót