Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2017-12-06 20:35:01

Starostwo zadba o Warszawską w Kunowie

Dobra wiadomość dla mieszkańców Kunowa. Starostwo zaproponowało na przyszły rok kilka inwestycji drogowych na terenie tej gminy.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Brożyna kilka tygodni temu pytał, jakie są szanse na remonty kilku odcinków dróg w gminie Kunów.
- Mieszkańcy wielokrotnie pytali, kiedy będzie remont ulicy Warszawskiej oraz mostu na Kamiennej w Kunowie. Pilnej naprawy wymaga droga przez Bukowie, ulica Grabowiecka w Kunowie, ulice Okrężna i Wiatraczna w Janiku. Do listy ważnych zadań można dodać drogę Kunów- Piaski- Janik oraz drogę w Boksycce, która jest połączeniem z ulicą Sienkiewicza i prowadzi do centrum Ostrowca- wyliczał radny Jerzy Brożyna.
Starostwo Powiatowe w Ostrowcu zauważyło potrzeby komunikacyjne mieszkańców gminy. Wstępnie zaplanowany jest na 2018 rok remont ulicy Warszawskiej w Kunowie, na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową do Rynku. Położona zostanie tam nowa nawierzchnia asfaltowa oraz renowacja studzienek kanalizacji deszczowej. Wstępnie do odbudowy planowany jest również most na Kamiennej w ciągu ulicy Warszawskiej, przy czym ta inwestycja będzie realizowana w cyklu wieloletnim.
- W pierwszej kolejności niezbędne jest opracowanie dokumentacji technicznej i uzyskanie pozwolenia na budowę. Dalszym etapem będzie ubieganie się z budżetu państwa o dofinansowanie w wysokości do 50 procent kosztów- informuje starosta Zbigniew Duda.
Z kolei droga przez wieś Bukowie została zgłoszona do programu likwidacji skutków klęsk żywiołowych. - Nadal czekamy na weryfikację wniosku przez komisję wojewódzką. Droga do Boksycki z połączniem z ulicą Sienkiewicza w Ostrowcu została ujęta w budżecie powiatu na 2018 rok. Planowana jest budowa chodnika na tym odcinku- dodaje ostrowiecki starosta.
Z kolei ulica Grabowiecka w Kunowie, ulice Okrężna i Wiatraczna w Janiku oraz droga relacji Kunów- Piaski- Janik przewidziane są do remontów cząstkowych. G. Soboń

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 7606 razy,
ostatnio: 2019-08-21 18:05:03

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 159       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij