Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2017-11-22 09:00:01

O cukrzycy w THM-ie

Zespół Szkół nr 3 był gospodarzem Ostrowieckiego Seminarium Edukacyjnego "Cukrzyca - choroba duszy i ciała". Patronat nad spotkaniem objął starosta Zbigniew Duda.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Starostwo Powiatowe w Ostrowcu już od kilku lat włącza się w obchody Światowego Dnia Cukrzycy, organizując w listopadzie konferencje pod patronatem starosty, aby zwiększać świadomość o zagrożeniu, jakim jest cukrzyca.
- W tym roku zaproponowaliśmy nową formę spotkania połączoną z warsztatami. Nasze działania mają pomóc chorym żyć z cukrzycą, mają edukować i uświadamiać o czynnikach ryzyka i powikłaniach związanych z tą chorobą. Tym bardziej, że ta choroba dotyka coraz młodsze osoby- zaznacza starosta Zbigniew Duda.
W organizację konferencji "Cukrzyca- choroba duszy i ciała" zaangażowały się Zespół Szkół nr 1 oraz Zespół Szkół nr 3. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali warsztaty mówiące o prawidłowym żywieniu i odpowiednich formach aktywności fizycznej, która powinna zostać dostosowana do potrzeb i możliwości pacjentów. Jednak zasadniczą częścią wydarzenia były wykłady specjalistów - dr Moniki Pliszki z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, dr Anety Zapały - Wiecheć, lekarza Roberta Burdy - specjalisty chirurga oraz dietetyka - Emilii Żelazowskiej. Uczestnicy seminarium dowiedzieli się, jak prowadzić samokontrolę i insulinoterapię w cukrzycy, jak dbać o stopy, poznali zasady żywienia i formy ruchu w chorobach cywilizacyjnych.
- Bardzo się cieszę, że jak co roku mogliśmy liczyć na państwa. Tak dużo mieszkańców i personelu medycznego pokazuje, że działania profilaktyczne oraz edukacyjne podejmowane przez ostrowieckie starostwo są ważne i potrzebne mieszkańcom. Bardzo dziękuję wszystkim obecnym na dzisiejszym seminarium - wykładowcom, uczniom, pracownikom służby zdrowia oraz mieszkańcom powiatu ostrowieckiego- dodał ostrowiecki starosta.
Seminarium towarzyszył kiermasz rękodzieła artystycznego.G. Soboń

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 6054 razy,
ostatnio: 2019-05-21 00:51:09

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 153       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij