Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2010-01-08 22:37:11

Realizacja Programu Ratujemy Uczymy Ratować

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W ramach programu "Ratujemy - uczymy ratować" wolontariusze Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  przy współpracy Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy działającego przy Komendzie Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, w 2007 roku przeszkolili 57 nauczycieli nauczania początkowego, z terenu Ostrowca,  Gminy Ostrowiec i ze Starachowic.
Program miał za zadanie promowanie i naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w klasach od 1 do 3 szkół podstawowych. Każda szkoła otrzymała fantom "ANIE" oraz podręczniki do nauki pierwszej pomocy.

Przed XVIII Finałem WOŚP Komenda Hufca ZHP zwróciła się do szkół ostrowieckich z prośbą o przedstawienie wykazu szkoleń jakie zostały przeprowadzone w szkołach w ciągu dwóch lat. Niestety na apel odpowiedziało tylko 5 szkół na 11 biorących udział w programie. Z otrzymanych informacji wynika, że w Publicznych Szkołach Podstawowych Nr 3, 4, 5, 8 i 14 są systematycznie przeprowadzane szkolenia w wyniku których przez dwa lata zostało zapoznanych i przeszkolonych ogółem 960 uczni z klas 1-3.
 
Przedszkolna kadra stwierdziła, że otrzymany sprzęt z Fundacji spełnił oczekiwania szkolących oraz pomógł zrealizować tematy z udzielania pierwszej pomocy i uatrakcyjnił zajęcia. Deklarują nadal realizować ten program.

Cieszymy się, że dzięki corocznej pracy na rzecz WOŚP przyczyniamy się do popularyzacji nauki udzielania pierwszej pomocy już od najmłodszych lat oraz mamy satysfakcję z niesienia pomocy potrzebującym.

/Dziadzia/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 16780 razy,
ostatnio: 2019-08-26 00:20:07

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 161       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij