Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2016-02-22 14:00:07

Konferencja ze środowiskiem przedsiębiorców z Ostrowca Św.

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W piątek, 19 lutego, prezydent Jarosław Górczyński, gościł na konferencji dotyczącej pozyskiwania środków z programów Unii Europejskiej, przedsiębiorców z rejonu Ostrowca Świętokrzyskiego. Na wypełnionej sali Hotelu Red, zasiadli ludzie, których firmy zatrudniają łącznie kilkanaście tysięcy Ostrowczan. W roli prelegentów wystąpili również przedstawiciele Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Rafał Fudalewski i Krzysztof Kasprzyk.

Gospodarz, a zarazem inicjator spotkania prezydent Jarosław Górczyński, zabrał głos jako pierwszy i podczas swojego wystąpienia pt. "Miejskie inwestycje w znaczeniu i rozwoju przedsiębiorczości -nowe" poruszył kwestie ważne dla rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego w perspektywie kilku najbliższych lat.

Tematem pierwszej części wystąpienia były działania gminy ułatwiające podmiotom gospodarczym funkcjonowanie na lokalnym rynku oraz tworzenie warunków dla nowych inicjatyw biznesowych. Dotyczyły one min.programu zwolnień z podatków dla firm produkcyjnych zwiększających zatrudnienie, przyjaznej polityki podatkowej polegającej na nie podnoszeniu, pierwszy raz od 26 lat stawek podatków lokalnych, powołania Rady Inicjatyw Gospodarczych, współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, skupywania, łączenia i przygotowywania terenów inwestycyjnych (20 ha przy ul. Bałtowskiej, skupowanie działek przy ul Samsonowicza), poszerzania Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inwestycje planowane i w trakcie realizacji oraz starannie przygotowana i realizowana polityka społeczna to temat drugiej części prezentacji. - Planuję również szereg inwestycji drogowych, w budżecie miasta na 2016 rok przeznaczyłem ponad 7.000.000 na inwestycje i remonty drogowe - powiedział prezydent Jarosław Górczyński. W planach jest rewitalizacja Targowiska Miejskiego oraz Browaru Kultury. Szykujemy się również do dużego remontu drogi wojewódzkiej przebiegającej przez miasto: ciągu dróg od Aleja 3-maja do ul Bałtowskiej, gdzie zbudowane zostaną dwa ronda i nowy most na Kamiennej. Są już dobre przykłady proinwestycyjnych działań, jak min. Walcownie Ostrowieckie, które do połowy roku zatrudnią ponad 300 nowych pracowników. Takich przykładów jest i będzie w 2016 roku więcej.

W ramach polityki społecznej, prezydent podkreślił swoje zaangażowanie w staranne podejście do zmian w oświacie i zaangażowanie w podnoszenie poziomu nauczania w ostrowieckich szkołach. Zmiany na lepsze to przede wszystkim: dodatkowe lekcje języka angielskiego, podniesione o 100% stypendia naukowe i sportowe, szkoły otwarte dla dzieci w piątkowe popołudnia i soboty, Straż Miejska i punkty konsultacyjne w gimnazjach, a wkrótce darmowe certyfikowane egzaminy A1 i A2 z języka angielskiego.

Na koniec wystąpienia prezydent podkreślił również bardzo dobrą kondycję spółek miejskich, które przeznaczą na inwestycje miejskie w 2016 roku kilkanaście milionów złotych.

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 9021 razy,
ostatnio: 2019-08-21 12:21:40

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 169       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij