Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2016-02-16 09:00:04

Wizyta przedstawicieli ostrowieckich ogrodów działkowych

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W dniu 5 lutego br. odbyło się spotkanie przedstawicieli rodzinnych ogrodów działkowych z terenu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z Prezydentem Jarosławem Górczyńskim oraz Przewodniczącą Rady Miasta Ireną Renduda - Dudek. Z ramienia Okręgu Świętokrzyskiego PZD w spotkaniu wziął udział Dyrektor Biura Okręgu.

Głównym tematem rozmów była kwestia wypracowania jak najlepszych form współpracy na linii Urząd Miasta - PZD, przejawiających się chociażby w możliwości finansowego wsparcia i pomocy dla rodzinnych ogrodów działkowych w zakresie remontów i budowy nowej infrastruktury ogrodowej.

Aby przywołana współpraca miała charakter wymierny, ustalono konieczność niezwłocznego powołania w Urzędzie Miasta osoby, odpowiedzialnej za kontakty z ROD. Osoba ta będzie mogła sprawnie reagować na pojawiające się problemy i zaoferować bądź zorganizować konieczną do podjęcia pomoc.

Wszyscy zebrani potwierdzili życzliwość i dotychczasową pomoc jaka kierowana była dla ROD ze strony ostrowieckiego Magistratu, a szczególności obecnego Prezydenta Miasta. W poprzednich latach wspierał on środowisko polskich działkowców jako parlamentarzysta Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Pan Prezydent zapewnił o swojej stałej sympatii w odniesieniu do ROD i stowarzyszenia ogrodowego PZD, wyrażając dalszą chęć uczestniczenia w posiedzeniach kolegium prezesów czy jubileuszach ogrodowych.

Wskazał na trudną do przeceniania rolę ogrodnictwa działkowego nie tylko dla blisko 2 tysięcy użytkowników działek na terenie Miasta ale i całej społeczności lokalnej - idea ogrodnictwa działkowego w Ostrowcu Świętokrzyskim liczy sobie już ponad 70 lat.

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 10222 razy,
ostatnio: 2019-08-21 12:31:00

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 164       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij