Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2016-02-09 09:40:59

Wyższe stypendia motywacyjne dla młodzieży

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W Publicznym Gimnazjum nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla najzdolniejszej młodzieży, za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Zanim to jednak nastąpiło, obydwie szkoły przygotowały dla zebranej publiczności składającej się z rodziców, dziadków i pedagogów, staranne przedstawienie artystyczne.

W uroczystości wziął udział Prezydent Jarosław Górczyński, który docenił starania i wysiłek młodych ludzi w zdobywanie wiedzy i rozwijanie swoich talentów sportowych.

- Zdecydowałem się podnieść stypendia przyznawane zdolnej młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z dotychczasowych 100 zł do poziomu 200 zł, zachowując jednocześnie takie same progi, które wynoszą 5.1 w gimnazjach i 5.2 w podstawówkach - poinformował zebranych Prezydent Jarosław Górczyński. - Uważam, że o dzieci trzeba dbać szczególnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że odczuwamy ich deficyt w Ostrowcu. Dlatego nie tylko stypendia, ale również inne moje działania wpisują się w ten schemat. Dodatkowe lekcje języka angielskiego, punkty konsultacyjne dla młodzieży w gimnazjach, współpraca ze Strażą Miejską w celu poprawy bezpieczeństwa, szkoły otwarte dla dzieci w piątkowe popołudnia i soboty, z zajęciami pod okiem pedagogów, a wkrótce również sponsorowane przez miasto certyfikowane egzaminy, A1 i A2 z języka angielskiego.

Stypendium tego typu jest dodatkowym motywatorem dla młodzieży i ma na celu utrwalenie wzorowej postawy szkolnej oraz wyróżnienie systematyczności, która jest niezbędna do uzyskania tak dobrych wyników naukowych i sportowych.

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 11613 razy,
ostatnio: 2019-08-21 12:21:43

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 168       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij