Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2016-02-18 16:20:22

Trwa porządkowanie terenu po zakładach Gambo

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Rozpoczęły się już prace porządkowe na terenie dawnego zakładu Gambo, uzupełnione zostały braki w ogrodzeniu, które mają na celu zabezpieczyć miejsce przed nieproszonymi gośćmi. W tej chwili wycinane są chaszcze, które porosły cały obiekt. W dalszej kolejności wycięte zostaną drzewa, które w wielu przypadkach są obumarłe i stanowią duże zagrożenie. Jednocześnie przygotowywany jest projekt rozbiórki budynków, który swój finał powinien znaleźć jeszcze w tym roku.

- Miasto poprzez swoją spółkę OTBS zakupiło zakład wraz z gruntem - powiedział podczas wizytacji nieruchomości prezydent Jarosław Górczyński. - Planujemy zagospodarować ten teren na budynki mieszkalne, najprawdopodobniej deweloperskie, do sprzedaży, być może z częścią handlowo usługową na parterze. Sąsiedztwo przedszkola, szkół, przychodni i innych bloków sprawia, że jest to teren bardzo atrakcyjny pod budownictwo mieszkaniowe.

To kolejne zakupy pod inwestycje, jakie w ciągu ostatnich kilku miesięcy zostały podjęte przez prezydenta. Niedawno Gmina Ostrowiec Świętokrzyski stała się właścicielem 20 ha działki w pobliżu ul. Bałtowskiej z przeznaczeniem pod inwestycje przemysłowe.

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 11843 razy,
ostatnio: 2019-08-19 16:44:23

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 161       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij