Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2006-03-06 11:30:00

Z pomocą działkowcom Komisja ustali zakres prac porządkowych

Źródło: Urząd Miasta

W piątek 3 marca, Prezydent Jan Szostak spotkał się przedstawicielami środowiska działkowców. Rozmawiano między innymi o kwestiach uregulowania praw własności gruntów, na których położone są ogrody oraz innych problemach działkowiczów.
- W Ostrowcu Świętokrzyskim funkcjonuje 14 ogrodów działkowych - mówił Zygmunt Wójcik, prezes okręgowego oddziału Polskiego Związku Działkowców, doceniając równocześnie dobrą współpracę środowiska z Urzędem Miasta. - Warte podkreślenia jest to, że żaden z terenów nie jest zagrożony wykupem pod inwestycje komercyjne, jak to się dzieje w większych miastach.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Podczas spotkania, oprócz kwestii przekształcenia użytkowania terenów działkowych w użytkowanie wieczyste, podnoszono między innymi kwestie nabywania działek przez działkowców, a także doinwestowania terenów działkowych. Dużą bolączką środowiska jest dewastacja i rozkradanie mienia. Działkowcy zwracali uwagę na konieczność częstszych patroli Straży Miejskiej w rejonie altanek szczególnie porą wieczorną. Problemem, w przypadku ogrodów przy ulicy Żeromskiego oraz na osiedlu Gutwin, jest niezagospodarowanie wszystkich terenów działkowych. Działkowcy zwracali się także z prośbą o uporządkowanie rowów melioracyjnych, wycięcie zarośli, czy naprawę ogrodzeń.


- Tradycja ostrowieckich ogródków działkowych sięga czasów, gdy miasto nie było jeszcze tak zurbanizowane, a większość z nich położona była daleko od centrum - mówił Prezydent Jan Szostak. - Staramy się rozwiązywać wszystkie problemy działkowców, gdyż wspieramy ich działania. Dlatego też, pod koniec marca, komisja złożona z pracowników merytorycznych wydziałów Urzędu Miasta, spotka się z przewodniczącymi poszczególnych ogrodów i na miejscu ustali najpilniejsze do wykonania prace. Przeprowadzone zostaną one między innymi nakładem pracowników zatrudnionych w ramach prac społecznie użytecznych lub podopiecznych Centrum Integracji Społecznej. Pragnę podkreślić, że żaden z istniejących ogródków działkowych nie będzie przejmowany ani likwidowany przez Gminę.


Jak zapewnił Prezydent Szostak, przeprowadzona zostanie także symulacja finansowa przejęcia przez PZD gruntów w użytkowanie wieczyste.


Na kwiecień w Urzędzie Miasta zaplanowano kolejne spotkanie ze środowiskiem działkowców. W naszym mieście miłośników takiego rodzaju aktywnego wypoczynku jest blisko 3 tysiące.

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 5539 razy,
ostatnio: 2019-05-25 20:11:18

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 245       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij