Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2015-12-30 11:20:04

Głosowanie nad budżetem Gminy

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Na 29 grudnia 2015 roku zwołana została sesja Rady Miasta, podczas której uchwalono Budżet Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na 2016 r. Za przyjęciem uchwały swój głos oddało 16 radnych, 6 wstrzymało się od głosowania.

Podczas dyskusji nad budżetem swoje oświadczenie wygłosił Prezydent Jarosław Górczyński - "Chciałbym w tym miejscu podkreślić to, co już wszyscy wiemy, a mianowicie, że naszym wspólnym sukcesem jest nie podniesienie podatków. Jestem zwolennikiem dynamicznego budżetu, reagującego na zmiany. Przygotowałem również bogaty program w zakresie zadań inwestycyjnych, który otwiera Gminie drogę na środki zewnętrzne. Jest to program praktycznie we wszystkich obszarach działalności Gminy, począwszy od transportu miejskiego, dróg, terenów inwestycyjnych, rewitalizacji terenów zdegradowanych, szkolnictwa, aż po Ostrowiecki Browar Kultury. Dochody proponowanego budżetu są w wysokości 198 mln zł, wydatki budżetu 192 mln zł. Nadwyżka w wysokości ok. 6 mln zł zostanie przeznaczona na spłatę zadłużenia Gminy. W ten sposób chcę przygotować finanse Gminy w celu pozyskania jak największej ilości środków zewnętrznych. Chcę dodać, że jesteśmy samorządem, który bez kłopotu potrafi, w sposób bezpieczny, prowadzić racjonalną gospodarkę finansami naszego miasta."

Również Radny Mariusz Łata wyraził swoją opinię na temat budżetu - "Wczytując się i analizując projekt budżetu, to z całą pewnością należy stwierdzić, i tu zgodzimy się chyba wszyscy, że jest to budżet proinwestycyjny, nastawiony na wsparcie rozwoju Miasta poprzez, między innymi, stymulowanie rozwoju przemysłu i przedsiębiorczości."

Podczas tej samej sesji przyjęto również sprawozdania na temat stanu bezpieczeństwa w mieście w 2015 roku, oraz wybrano nowego wiceprzewodniczącego Rady Miasta, którym została Joanna Pikus.

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 5669 razy,
ostatnio: 2019-08-24 01:01:07

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 171       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij