Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2005-11-12 13:27:00

Przez nowe rondo do miasta

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      Przed Dniem Wszystkich Świętych oddane zostało do użytku rondo u zbiegu ulic Staszica, Traugutta, Świętokrzyskiej i Alei Solidarności, które już od początku września nosi nazwę Ronda 25-Lecia NSZZ "Solidarność".


      Nowe rondo usprawniło przejazd samochodów w kierunku Kielc i z powrotem oraz do pobliskich zakładów i prywatnych posesji. - Bezkolizyjny ruch potrzebny był w tej części miasta - mówi Prezydent Jan Szostak. - Tym bardziej, że po zakończeniu prac przy rewitalizacji starego zakładu huty pozwoli na szybki dojazd do kilkudziesięciu nowych firm działających na tym terenie. Takie ronda sprawdzają się w kraju i na świecie. Wiemy to z własnych doświadczeń, bo podobne funkcjonuje u nas przy zjeździe z wiaduktu w kierunku miasta. Niebawem chcemy budować kolejne w rejonie skrzyżowania ulicy Kolonii Robotniczej i Długiej oraz Okólnej, Słowackiego i Denkowskiej.


      Prezydent odpiera zarzuty, że przejazdy przy rondzie są za wąskie. Jego zdaniem kierowcy, którzy przestrzegają przepisów nie powinni mieć żadnych trudności. Zwłaszcza przy prędkości 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.     

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 8668 razy,
ostatnio: 2019-08-24 04:21:42

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 157       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij