Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2005-04-04 13:22:00

Remont ulicy Kilińskiego rozpoczęty

Zaczęli od Chrzanowskiego

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      Rozpoczęły się prace przy modernizacji ulicy Kilińskiego, realizowane w ramach Programu Rewitalizacji Terenu Poprzemysłowego.


      Przypomnijmy, że w zakres prac rewitalizacyjnych wchodzą: remont ulicy Kilińskiego, Kolejowej oraz budowa dróg na terenie starej huty. Łączna liczba wybudowanych lub wyremontowanych w ramach projektu dróg wyniesie 5, 3 kilometra. Projekt finansują Gmina Ostrowiec Świętokrzyski oraz starostwo powiatowe, "lwia" część środków pochodzi z dofinansowania z programu PHARE 2002. Prace na terenie "starego zakładu" trwają już od ubiegłego roku, natomiast przebudowa ulicy Kilińskiego rozpoczęła się pod koniec marca bieżącego roku. Termin zakończenia prac przewidziany jest na wrzesień 2005 roku.


      - Zasady ruchu drogowego zostały ustalone między zarządcą drogi, czyli starostwem powiatowym, a wykonawcą - wyjaśnia Wiceprezydent Jarosław Wilczyński - Gmina jest w tym przypadku tzw. inwestorem zastępczym. W związku z zamknięciem ulicy Kilińskiego poruszające się po niej autobusy komunikacji miejskiej mają zmienione trasy przejazdu. Dotyczy to autobusów linii numer 9, 10, 25 i 30. Korzystają one obecnie z łącznika ulicy Kilińskiego i Chrzanowskiego.
     

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 12083 razy,
ostatnio: 2019-08-25 01:48:19

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 160       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij