Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2015-11-26 13:20:04

KAMPANIA BIAŁA WSTĄŻKA

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Prezydent Jarosław Górczyński został wyróżniony białą wstążką w ramach ogólnopolskiej kampanii.

Pomysł "Białej wstążki" zrodził się w Kanadzie w 1999 roku. Celem akcji jest walka z przemocą wobec kobiet oraz wspieranie kroków na rzecz jej przeciwdziałania. Jest też protestem przeciwko dyskryminacji wynikającej z uwarunkowań historycznych, środowiskowych i społecznych.

W naszym mieście organizatorami tegorocznej edycji, której hasło brzmi: "Kocham, lubię, szanuję, nie biję", jest Zespół Interdyscyplinarny powołany przy Prezydencie Miasta. Samą zaś akcję wspiera bardzo wiele autorytetów z różnych dziedzin naszego życia.

W ramach popularyzacji tej szczytnej akcji organizatorzy zachęcali mężczyzn w naszym mieście do przyjęcia i noszenia białej wstążki manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy. Odwiedzili również Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

My, mężczyźni dostrzegamy ogromną rolę kobiet w życiu społecznym, zawodowym, rodzinnym  i aprobujemy ich działania równościowe. Chcemy budować wizerunek mężczyzny, który chroni i wspiera. Nie krzywdzi - powiedział Prezydent Jarosław Górczyński przyjmując wstążkę.

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 6954 razy,
ostatnio: 2019-08-21 11:03:33

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 166       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij