Powrót2015-11-18

OSTROWIECKI MULTIMEDALISTA

Źródło: Urząd Miasta

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W dniach 13-15 listopada na pływalni w Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kategorii Masters. W zawodach uczestniczyło 560 zawodników i zawodniczek w różnych grupach wiekowych. Wśród nich jedyny reprezentant regionu świętokrzyskiego - ostrowczanin Józef Różalski.

Pan Józef Różalski startował we wszystkich kategoriach pływackich i wrócił z ośmioma złotymi medalami, zdobywając pierwsze miejsce wśród multimedalistów. Nasz reperezentant nie zamierza jednak odpoczywać zbyt długo. W najbliższym czasie rozpocznie przygotowania do Mistrzostw Europy w Pływaniu w Londynie i do Mistrzostw Świata w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Holandii w 2016 roku.

W roku 2015 mija 10 lat startów Józefa Różalskiego w kategorii masters. W letnich i zimowych mistrzostwach Polski wywalczył łącznie 145 tytułów mistrzowskich, a w Mistrzostwach Świata w Sportowym Ratownictwie Wodnym zdobył 6 medali. We wszystkich zawodach, w których startował zdobył ponad 400 medali.

Panu Józefowi Różalskiemu serdecznie gratulujemy, dziękujemy za piękną promocję Ostrowca Świętokrzyskiego i życzymy dalszych sukcesów.