Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2015-11-12 11:20:06

WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

"Naród, który traci pamięć przestaje być narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi". Słowa Naczelnika Józefa Piłsudskiego przypomniał w dniu naszego Święta Narodowego, pod pomnikiem Wielkiego Marszałka, Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Tegoroczne obchody przebiegały w bardzo uroczystej oprawie. Rozpoczęły się w Kolegiacie p.w. Św. Michała Archanioła Mszą Świętą, a następnie zebrani przemaszerowali pod pomnik czynu niepodległościwego Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam, władsze miasta na czele z Prezydentem Jarosławem Górczyńskim i Przewodniczacą Rady Miasta Ireną Rendudą-Dudek złożyli  kwiaty oraz Ogień Niepodległości przekazany przez sztafetę rowerową z ukraińskiej Kostiuchnówki na Wołyniu, gdzie w 1916r. Brygada Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego stoczyła strategiczną dla losów państwa, bitwę z oddziałami rosyjskimi.

Kwiaty złożyły także licznie przybyłe delegacje szkół, instytucji, zakładów pracy, przedsiębiorstw, grup społecznych i organizacji.

W swoim przemówieniu Prezydet podkreślił, że dziś patriotyzm ma nieco inny wymiar, ponieważ żyjemy w wolnej ojczyźnie. Bez pręgierza najeźdcy, strachu o egzystencję. Dzisiejszy patriotyzm to wspólne tworzenie bużetu obywatelskiego, to inicjatywy prospołeczne, to w końcu wspólne uczestnictwo w imprezach sportowych i kulturalnych.

Prezydent podziękował licznie zebranym mieszkańcom za obecność i zaapelował, aby to świeto nigdy nie dzieliło, a zawsze łączyło.

 

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 6635 razy,
ostatnio: 2019-08-22 01:21:01

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 178       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij