Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2015-11-03 09:20:03

Radni dla ZUMu

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta ostrowieccy radni jednogłośnie opowiedzieli się za zwiększeniem stawek dotacji przedmiotowych dla Zakładu Usług Miejskich. Choć ta decyzja łączyła się bezpośrednio z zarządzaniem przez ten gminny zakład budżetowy komunalnymi budynkami mieszkalnymi, to nie trzeba zapominać o innych zadaniach realizowanych przez ZUM.

- Jestem zwolennikiem zatrudniania mieszkańców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, do najróżniejszych prac poprzez Zakład Usług Miejskich, a nie wręczanie im zasiłków - mówi prezydent Jarosław Górczyński. Często jedynie my wyciągamy rękę do osób, od których wszyscy inni się dawno odwrócili. To niejednokrotnie osoby w zaawansowanym wieku z dużym bagażem doświadczeń życiowych. Jestem zadowolony z wykonywanych przez te osoby prac, choć zawsze ktoś może zarzucić, że coś dało się zrobić np. szybciej. Stąd moja decyzja, aby wspierać Zakład Usług Miejskich i zlecać mu kolejne zadania.

Prezydent przyznał, że często rola ZUMu nie była doceniana, a do zakładu trafiały zadania dość przypadkowe, z którego specyfiką nie miał wcześniej nic wspólnego, teraz się to zmieniło. Przypomnijmy, że oprócz sprzątania, zarządzania budynkami komunalnymi czy odśnieżania obecnie ZUM realizuje niektóre zadania z Budżetu Obywatelskiego, jak np. utwardzenie terenu pomiędzy boiskiem sportowym a ZSP nr 2 na os. Stawki, czy też prowadzi prace na wzgórzu kościelnym.

Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji radni przyjęli j zmiany stawki dotacji przedmiotowej dla Samorządowego Zakładu Budżetowego "Zakład Usług Miejskich", w zakresie dotacja z tytułu dopłaty w zakresie kosztów związanych z zarządzaniem komunalnymi budynkami mieszkalnymi i terenami związanymi z tymi budynkami.

Wzrost stawki z kwoty 0,68 zł/m2 do kwoty 0,93 zł/m2 od 1 listopada 2015 roku, wynika z potrzeb finansowania przez Zakład kosztów utrzymania lokali mieszkalnych, z powodu zalegania przez lokatorów komunalnych z opłatami za przydzielone lokale.

Powyższa propozycja jest dostosowana do sytuacji ekonomicznej Zakładu. Wykonywanie przez ZUM zadań z zakresu gospodarki mieszkaniowej powoduje problemy w zakresie płynności finansowej i brak środków na koniczne wydatki wynikające z własności lokali.

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 6388 razy,
ostatnio: 2019-05-25 05:50:30

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 224       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij