Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2015-09-15 15:40:05

Ruszają bezpłatne szczepienia na pneumokoki

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W ciągu najbliższych dwóch tygodni w Ostrowcu Św. rozpoczną się bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom. Zaszczepione zostaną dzieci urodzone w roku 2013 i zameldowane na terenie naszego miasta. Iniekcji będzie można dokonać w przychodniach, w których dzieci są zarejestrowane. Koszt szczepionki pokryje Gmina Ostrowiec Św. To efekt porozumienia zawartego między samorządem, a Niepublicznymi Zakładami Opieki Zdrowotnej z terenu Ostrowca Św.

- To pilotaż realizowany po interpelacji radnej Joanny Pikus, którą poparły wszystkie panie radne, a ostatecznie jednogłośnie cała Rada Miasta- przypomina prezydent Jarosław Gorczyński. W budżecie mamy zarezerwowane 100 tys. złotych, które przeznaczymy na ten cel. Gmina w wyniku negocjacji, zakupi szczepionki po preferencyjnej cenie, a NZOZ-y dokonają szczepień. Program, który będziemy realizować zdobył wszelkie możliwe akceptacje, w tym Krajowego Konsultanta ds. Pediatrii- Teresy Jackowskiej.

To pierwsza tego typu akcja, że wspólnie samorząd i przychodnie podejmują działanie w trosce o zdrowie mieszkańców. Według wstępnych szacunków dwulatków, których obejmie program bezpłatnych szczepień jest ponad trzysta.

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 7410 razy,
ostatnio: 2019-08-21 11:04:32

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 150       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij