Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2015-08-25 08:40:03

Działkowcy dla prezydenta

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Dobrodziejstwo dla seniorów i cudowne miejsce odpoczynku - tak ostrowieccy działkowcy zachwalali ogrody podczas spotkania z prezydentem Jarosławem Górczyńskim. Gospodarz miasta spotkał się z przedstawicielami jedenastu funkcjonujących na terenie Ostrowca Św. ogrodów działkowych. Za pomoc, wsparcie i życzliwość dla świętokrzyskich działkowców prezydent z rąk Edwarda Galusa Prezesa OZŚPZD odebrał okolicznościowy grawerton. Jak podkreślał Jan Stańczak Dyrektor Biura OZŚPZD to dowód uznania od całego środowiska.

-Zawsze z uwagą i pozytywnym nastawieniem wypowiadam się na temat zielonych płuc miast -mówił Jarosław Górczyński, dziękując za wyróżnienie - Sam lubię pracę w ogrodzie, choć nie zawsze mam na nią czas.

Podczas spotkania Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD naszego regionu Bogdan Nowocień i Stanisława Bzymek Sekretarz Kolegium zachęcali do dyskusji. Działkowcy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Nie da się ukryć, że bez kawałka ziemi w centrum miasta nie wyobrażają sobie życia. Ogród to przede wszystkim ich wielka pasja, a dla wielu sposób na życie i spędzanie wolnego czasu. Tu odpoczywają, spotykają się z rodziną i znajomymi. Prawda jest też taka, że przez lata ogrody działkowe zmieniły się. Jeszcze kilkanaście lat temu działkowcy każdy skrawek terenu przeznaczali na uprawę warzyw, sadzili krzewy i drzewa owocowe. Dziś niejeden właściciel ogrodów może poszczycić się pięknymi krzewami ozdobnymi, różnymi gatunkami traw czy iglaków. To prawdziwe ogrody rekreacji. Ale są jeszcze działkowcy, którzy wiosną sieją, a latem i jesienią zbierają z pola plony. I właśnie część takich płodów wraz z bukietem mieczyków przekazano prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu Ze strony gminy prezydent zapewnił o dalszym poparciu dla działkowców.

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 6681 razy,
ostatnio: 2019-08-24 07:29:19

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 163       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij