Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2015-09-04 14:40:07

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Miejska inauguracja roku szkolnego 2015/2016 odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr5. Wybór padł na tę placówkę nieprzypadkowo, bowiem właśnie w niej naukę rozpoczęła rekordowa liczba pierwszoklasistów. Do ośmiu klas pierwszych poszło tu 197 uczniów.

-Ten rok szkolny jest szczególnym, bowiem jest pierwszym po restrukturyzacji systemu oświaty w Ostrowcu Św.- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Wchodzimy w niego z nadziejami i nowymi pomysłami, mając przekonanie, że wcześniej podjęte decyzje przyniosą właściwe efekty. Zależy nam, aby dzieci miały dobry start i były właściwie wyedukowane, a jest to możliwe, bo w nauczycielach z placówek gminnych tkwi olbrzymi potencjał.

Gmina Ostrowiec chce zwiększyć ilość godzin języków obcych, aby dzieci z klas szóstych szkół podstawowych, lub ostatnich gimnazjów mogły zadawać egzaminy przeprowadzane przez odpowiednie jednostki certyfikujące. W tym roku mają być po raz pierwszy wypłacone o 100% wyższe stypendia szkolne.

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 5977 razy,
ostatnio: 2019-08-24 07:29:21

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 160       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij