Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2010-11-19 10:04:00

W Ostrowcu liderzy trochę tracą

Sondaż Echa Dnia


Eligiusz Mich "trzecią siłą" wyborów prezydenckich w Ostrowcu. W naszym sondażu odrobił nieco straty do prowadzących Jarosława Wilczyńskiego i Jana Szostaka.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Wybory samorządowe 2010. KANDYDACI, SONDAŻE, WYNIKI
Poparcie dla obu głównych faworytów wyborów prezydenckich w Ostrowcu: Jarosława Wilczyńskiego i Jana Szostaka nieznacznie spadło. Dużo zyskał w ostatnich dniach kandydat Platformy Obywatelskiej Eligiusz Mich.
Z naszej sondy - podobnie jak z dwóch poprzednich - wynika, że będzie w Ostrowcu druga tura wyborów.
Faworyci stracili
Dynamiczne kampanie prowadzą wszyscy kandydaci, ale jak się okazuje nie każda jest skuteczna. W porównaniu do poprzedniego sondażu, który przeprowadziliśmy na początku listopada, w wyborczym rankingu zaszły znaczące zmiany, choć nadal zdecydowanymi liderami są obecny prezydent Jarosław Wilczyński i Jan Szostak.
Obaj faworyci stracili po kilka procent: Wilczyński ponad 4 procent, Szostak ponad 1,5 procenta. Ale i tak, jak wynika z naszego sondażu, ich przewaga nad pozostałymi kandydatami jest tak duża, że właśnie oni spotkają się w drugiej turze.
Trzecia siła
Ze swojej kampanii wyborczej najbardziej zadowolony może być lider ostrowieckiej Platformy Obywatelskiej, Eligiusz Mich, W poprzednim notowaniu miał niewiele ponad 5 procent poparcia, a teraz uzyskał ponad 11 procent. Kampania wyborcza Platformy Obywatelskiej jest zresztą najbardziej dynamiczna. Widać kandydatów do Rady Miasta, Rady Powiatu i Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
W górę i w dół
Niewiele większe poparcie niż przed dwoma tygodniami ma kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kopański (odpowiednio 8 i 8,66 procenta). Sporo za to zyskał kandydat ostrowieckiego Ruchu Społecznego Andrzej Broda (z 5,33 procenta na 8 procent). Spada poparcie dla kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej Józefa Grabowskiego (z 4,66 procenta, do 2 procent). Na poparcie w okolicach jednego procenta, podobnie jak przed tygodniem może liczyć kandydat Stowarzyszenia Wspólnota Świętokrzyska-Aktywni, Grzegorz Krysa.

/Mirosław ROLAK, Marta WYŻYKOWSKA, 19 listopada 2010, 4:00/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 13179 razy,
ostatnio: 2019-06-27 14:33:51

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 239       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij