Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2010-10-26 17:28:00

Ostrowiecka Platforma Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do wszystkich szczebli samorządu


Kandydaci Platformy Obywatelskiej wystartują w wyborach na prezydenta Ostrowca, burmistrza Kunowa i wójta Bodzechowa. Ponadto partia wystawi kandydatów w wyborach do Rady Miejskiej w Ostrowcu, Rady Powiatu i Sejmiku Wojewódzkiego.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Wybory samorządowe 2010. KANDYDACI, SONDAŻE, WYNIKI


W poniedziałek działacze Platformy Obywatelskiej przedstawili liderów swoich list w nadchodzących wyborach samorządowych. W konferencji uczestniczył poseł Zbigniew Pacelt oraz kandydaci: na prezydenta Ostrowca - Eligiusz Mich, burmistrza Kunowa - Włodzimierz Szczałuba, wójta Bodzechowa - Paweł Cholewa, kandydatka na radną Sejmiku Wojewódzkiego - Jolanta Fornalska, oraz liderzy list w poszczególnych okręgach.

DO MIASTA I POWIATU


Ostrowiecka Platforma Obywatelska wystawiła pełną listę kandydatów do Rady Miasta oraz w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym do Rady Powiatu. Ponadto ma swoich kandydatów w wyborach na radnych w gminach Ćmielów, Kunów i Bodzechów oraz w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego.
- Na naszych listach są w większości członkowie Platformy Obywatelskiej, ale też jest sporo naszych sympatyków - mówił Eligiusz Mich, szef powiatowych struktur partii. - Podjęliśmy decyzję o wystawieniu wspólnej listy kandydatów do Rady Powiatu z Polskim Stronnictwem Ludowym. To jakby naturalne przeniesienie koalicji rządowej. Popieramy też pana Pawła Cholewę, który z rekomendacji Polskiego Stronnictwa Ludowego kandyduje na wójta Bodzechowa. Chcemy zdecydowanie poprawić nasz wynik z poprzednich wyborów samorządowych, czyli co najmniej podwoić liczbę radnych. To plan minimum.

KANDYDAT NA PREZYDENTA


Poseł Pacelt scharakteryzował sylwetkę kandydata Platformy na prezydenta Ostrowca, podkreślając jego doświadczenie i aktywność w wielu dziedzinach.
- Eligiusz Mich jest jednym z najbardziej doświadczonych działaczy Platformy w naszym mieście - mówił poseł Pacelt. - Prowadzi działalność gospodarczą i aktywnie działa w wielu stowarzyszeniach. Od paru tygodni jest członkiem Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. I co najważniejsze, ma perspektywiczny program rozwoju Ostrowca do 2020 roku.
Kandydatka do Sejmiku Wojewódzkiego Jolanta Fornalska mówiła o potrzebie silnej reprezentacji Ostrowca we władzach wojewódzkich. W okresie kampanii wyborczej do Ostrowca przyjedzie któryś z liderów krajowych partii.
LIDERZY W OKRĘGACH


Liderami na listach PO w wyborach do Rady Miasta są: Grzegorz Górniak (okręg nr 1 - osiedla Kamienna, Koszary, Ogrody, Stawki, Złota Jesień); Dariusz Wierzbiński (okręg 2 - osiedla Częstocice, Kolonia Robotnicza, Sienkiewiczowskie, Śródmieście, Kuźnia, Trójkąt, 25-lecia); Paweł Górniak (okręg 3 - osiedla Słoneczne, Gutwin, Pułanki, Piaski-Henryków); Barbara Buszkiewicz (okręg 4 - osiedla Hutnicze, Ludwików, Denków, Rosochy). "Jedynkami" na listach do Rady Powiatu są: Wojciech Siporski (okręg 1), Sławomir Radlak (okręg 2), Eligiusz Mich (okręg 3), Zygmunt Żywczyk (okręg 4), Paweł Cholewa (okręg 5 - gminy Bałtów, Bodzechów, Ćmielów).

/Mirosław ROLAK, 26 paždziernika 2010, 6:00/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 18453 razy,
ostatnio: 2019-08-20 19:35:16

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 168       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij