Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2014-03-28 21:19:51

SZANSA w ITALII

Kolejna wizyta robocza w ramach GRUNDTVIGA

W dniach 20-25 marca 2014 roku odbyło się spotkanie robocze w ramach projektu pt. „EUROPEAN CITIZEN TODAY” - w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” – Grundtvig, akcja Projekty Partnerskie Grundtviga.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Spotkanie zostało zorganizowane przez włoskich partnerów projektu w centrum Rzymu. Po długich i wspólnych rozmowach podjęliśmy decyzję, że mimo dużej ilości kilometrów podróż odbędzie się naszym busem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Wielką odpowiedzialność na siebie wzięli kierowcy, którzy na zmianę jechali na spotkanie we Włoszech. – powiedział Robert Rogala, kierownik WTZ przy Stowarzyszeniu „SZANSA” – Dzięki temu wzięło w nim udział aż czterech uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” Milena Szwagierczak, Tomasz Taborski, Piotr Wierzbiński oraz Marcin Ziewiec. Opiekę nad nimi sprawowała kadra Aleksandra Gilewska, Marzena Musiał, Piotr Jakubowski i Przemysław Walczyk.

Spotkanie wszystkich uczestników międzynarodowego projektu odbyło się w instytucje St. Orsola przy ulicy Via Livorno w Rzymie. W spotkaniu nie zabrakło oczywiście innych partnerów biorących udział w projekcie. Obecni byli partnerzy z Portugalii, Hiszpanii, Cypru, Rumunii oraz oczywiście gospodarze Włosi.

Spotkania w poszczególnych krajach mają na celu przede wszystkim wspólne spotkania integrujące, przedstawienie zakresu zrealizowanych zadań w ramach projektu, np. w formie prezentacji multimedialnej. – powiedział Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA”, koordynator projektu „Grundtvig” – Na koniec precyzowane są plany i zamierzenia do realizacji przez poszczególnych partnerów projektu na kolejne miesiące.

Nasza team, czyli członkowie Stowarzyszenia „SZANSA” tradycyjnie już obdarowali swoich zagranicznych kolegów i przyjaciół drobnymi upominkami zaprojektowanymi i ręcznie wykonanymi przez osoby niepełnosprawne w ramach terapii zajęciowej oraz kubki specjalnie zaprojektowane przez osoby niepełnosprawne które będą tworzyć kolekcję z wszystkich spotkań w ramach „European Citizen Today”. – powiedział Przemysław Walczyk, jeden z opiekunów - Bardzo fajnym elementów wręczania upominków był fakt, że to właśnie osoby niepełnosprawne przekazywały okolicznościowe serduszka, dekoracyjne butelki czy słoiczki.

Wizyty u partnerów, to również poznanie miejscowej kuchni, obyczajów i tradycji. Nie sposób być w Rzymie i nie zwiedzić „wiecznego miasta”. Uczestnicy wyprawy skierowali się chyba na najbardziej znane atrakcje turystyczne stolicy Włoch. Zobaczyli Plac Św. Piotra i Hiszpańskie Schody. Ale chyba największe wrażenie zrobiło na wszystkich Koloseum – jeden z siedmiu cudów świata. Okazało się, że w murach tej ogromnej budowli mogliby się pomieścić wszyscy mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego. Uczestnicy projektu byli pod dużym wrażeniem „pasty” - typowej potrawy włoskiej.

Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w takim wyjeździe. Droga była bardzo długa, ale warto było i dziękuję wszystkim, którzy to zorganizowali. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie przez wszystkich partnerów i z dumą reprezentowaliśmy „SZANSĘ”. podsumował Tomasz Taborski, jeden z uczestników, którzy brali udział w meetingu we Włoszech.

Fajnie, że kochani ludzie, tak nie wstydzę się tego powiedzieć kochani, zaangażowani w działalność na rzecz naszych dzieci organizują coraz to nowe formy terapii zarówno na miejscu jak i wyjazdowe. – powiedziała Pani Ewa Bartos, mama Marcina - Mój syn jest tak szczęśliwy po wyjeździe, że emocje chyba długo jeszcze nie opadną, a wspomnienia zostaną na zawsze.

Wrażenia z pobytu w Rzymie pozostaną na długo w pamięci uczestników projektu.

Jak zwykle bardzo bogata galeria zdjęć znajduje się na stronie www.szansa.onecik.pl.

/Szczepan/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 12359 razy,
ostatnio: 2019-05-25 11:38:55

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 228       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij