Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2004-04-08 10:38:00

Zachwyceni Krzemiennym Kręgiem i zrywem w Bałtowie

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Forum w sprawie finansowania kultury


      W ostatnich dniach marca w Ostrowcu odbyła się narada dyrektorów instytucji kultury i samorządów lokalnych z całego województwa, zorganizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu przy pomocy Departamentu Rozwoju Regionalnego i Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.


    Naradę zainaugurował Jacek Kowalczyk informacją, które z zadań z zakresu kultury będą mogły być finansowane ze środków Unii Europejskiej.


    Mariusz Olszewski mówił o działaniach Urzędu Marszałkowskiego i Narodowego Centrum Kultury wspomagających projekty z dziedziny kultury, zaś Janina Malasińska zaprezentowała zamierzenia WDK w Kielcach.


    Goście zapoznali się z działalnością MCK i BWA w Ostrowcu oraz z zamierzeniami Grupy Partnerskiej "Krzemienny Krąg", jako przykładu partnerstwa publiczno - prywatnego dla rozwoju regionu.


    Po południu uczestnicy spotkania zwiedzili rezerwat archeologiczny w Krzemionkach, skąd dotarli do Bałtowa. Pod wodzą Marka Reja zwiedzili wzgórze pałacowe Druckich Lubeckich, obejrzeli dokonania Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Bałtowa w zagospodarowaniu Kamiennej i Okręglicy. W klubie "Bałtek" przy degustacji regionalnych potraw podziwiali osiągnięcia stowarzyszenia. Byli pełni podziwu dla ludzi, którzy potrafili poderwać do tak aktywnego działania większość gminnego społeczeństwa.


    Zasypywali pytaniami dyrektora stowarzyszenia, Jarosława Kubę, dyrektora MCK Elżbietę Baran i biznesmena Piotra Lichotę. Gratulowali poczynań i zastanawiali się, czy w ich gminach taki zryw byłby możliwy.


    Wieczorem w "Leśnych Kątach" odbyło się forum dyskusyjne, uświetnione koncertem "Coro Cantorum".


    Następnego dnia omawiano możliwości uzyskania funduszy strukturalnych.


    Prowadzone były warsztaty z zakresu formułowania wniosków do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


    K Żak

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 26485 razy,
ostatnio: 2019-08-23 22:49:58

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 175       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij