Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2004-03-24 11:42:00

Rusza rewitalizacja

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      Prawdopodobnie w środę, 23 marca ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji drogowych na obszarze starej huty i ul. Kilińskiego.


    Po 61 dniach, czyli około 24 maja nastąpi otwarcie ofert i wybór wykonawcy inwestycji w ramach pierwszego etapu rewitalizacji obszarów poprzemysłowych Ostrowca.


    O przygotowaniach do tej największej tegorocznej inwestycji w Ostrowcu informował radnych, członków komisji rozwoju miasta, wiceprezydent Jarosław Wilczyński. Wszystkie tzw. prace przygotowawcze zostały już wykonane. Komisja europejska zatwierdziła dokumentację techniczną planowanych zadań. Gmina posiada już zezwolenia na budowę nowych dróg. Lada dzień decyzję dotyczącą modernizacji ul. Kilińskiego otrzyma powiat. Od środy rozpocznie pracę komisja przetargowa. Warto dodać, że wszelkie kwestie związane z budową dróg, w imieniu inwestora, czyli gminy, koordynować będzie tzw. manager projektu, wybrany jesienią ubiegłego roku.


    -Jeszcze w tym miesiącu rozpoczynamy prace związanie z przygotowaniem programu nazywanego roboczo drugim etapem rewitalizacji obszaru dawnego starego zakładu huty i Częstocic -poinformował wiceprezydent Jarosław Wilczyński. -Powołany zostanie międzywydziałowy zespół pod przewodnictwem Marka Nowaka.


    Do prac nad tym programem zapraszamy instytucje, firmy z terenu starego zakładu, wspólnoty mieszkaniowe z cukrowni, czyli te osoby i podmioty, które związane są z tym terenem i korzystać będą z nowych inwestycji bądź rozwiązań.


    Warto dodać, że gmina zamierza ubiegać się o środki rządowe i unijne z tzw. pakietu trzeciego, przeznaczone dla rewitalizacji dawnych terenów wojskowych bądź przemysłowych.


    Z tego pakietu mogą być współfinansowane nie tylko zamierzenia związane z budową infrastruktury, ale także zadania o charakterze społecznym.


    K. Florys

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 18520 razy,
ostatnio: 2019-08-22 01:53:25

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 179       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij