Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2004-03-24 11:37:00

Zmiany kadrowe w hucie?

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      Celsa Huta Ostrowiec przymierza się do restrukturyzacji zatrudnienia. Taki wniosek można wyciągnąć po rozmowach prezesa Angela Pueyo ze związkowcami.


    -W kwietniu mamy przedstawić zarządowi program tzw. dobrowolnych odejść z pracy, które spowodują zmniejszenie zatrudnienia - mówi przewodniczący hutniczej Solidarności, Krzysztof Foremniak. Wynika to m. in. ze zmian organizacyjnych, podyktowanych planowanymi w hucie inwestycjami. Niektóre stanowiska pracy i oddziały zostaną zlikwidowane. Zarząd nie chce robić rewolucji kadrowej, zmiany mają się odbywać w sposób ewolucyjny. W pierwszej kolejności z huty odchodzić będą osoby nabywające uprawnienia do świadczeń przedemerytalnych, rent i emerytur. W takich przypadkach do końca okresu objętego gwarancją zatrudnienia będą wypłacane pracownikom odszkodowania.


    Na razie nie jest znana liczba tych, którzy dobrowolnie odejdą z huty. Schemat organizacyjny nowej huty ma być znany najwcześniej pod koniec kwietnia.


(w)

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 18687 razy,
ostatnio: 2019-08-21 12:43:02

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 160       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij