Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2004-02-02 18:14:00

Radosny kulig w Denkowie

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      Mimo nagłej odwilży, w niedzielę, dzieciaki z Denkowa miały sporo radości. Rada Osiedla zorganizowała bowiem, na denkowskiej Korytnicy, prawdziwy kulig, z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Pan Kazimierz Połetek, właściciel konia i sań, robił po łąkach kolejne rundki wożąc uradowane dzieciaki. Przy ognisku grał na akordeonie Leszek Aksanowski.


    Chwilę później dołączył do niego drugi akordeonista, ksiądz Andrzej, sercanin, "ludowy misjonarz", który od dwóch lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w Denkowie, zachęcając ją, jak mówi, do "aktywności boskiej i ludzkiej".


    Na kuligu nie zabrakło i dorosłych denkowian, którzy postanowili wspólnie spędzić niedzielne popołudnie.


    Organizatorzy dziękują panu Kazimierzowi Ziemnickiemu za chleb i ŚDP za wypożyczenie termosów na herbatę. Kiełbaski ufundowała Rada Osiedla. W ciągu zaledwie godziny, dzieciaki zdążyły usmażyć 150 kiełbasek.


    k

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 16170 razy,
ostatnio: 2019-08-23 23:39:19

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 168       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij