Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2004-01-27 16:14:00

Nie będą sprzedawać

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      Działka przy alei 3 Maja, Kilińskiego i Focha nie zostanie sprzedana, bo gmina planuje na niej budowę kilkukondygnacyjnego budynku ze sklepami, lokalami usługowymi i mieszkaniami.


    Nie powstanie też żaden supermarket na łąkach denkowskich przy tzw. łączniku.


    Pomysł sprzedaży terenu u zbiegu alei 3 Maja i Kilińskiego, jak wiele wskazywało firmom zajmującym się uruchamianiem marketów, wywołał prawdziwą burzę. Nie milkły protesty przedsiębiorców, ale i zwykłych mieszkańców.


    Dzięki nagłośnieniu sprawy, w tym zwłaszcza publikacjom zamieszczonym w Gazecie Ostrowieckiej, sprawa umarła śmiercią naturalną. Jednak nie na długo, bo w czerwcu tego roku gmina ogłosiła przetarg na sprzedaż tej działki. Teren o powierzchni 9,3 tys. mkw miał być sprzedany w drodze przetargu.


    Ponieważ zgłosił się ledwie jeden oferent, a Komisja Przetargowa uznała ofertę za niesatysfakcjonującą, zwłaszcza pod względem zaproponowanej koncepcji zabudowy nieruchomości, jej atrakcyjności i przydatności dla miasta, przetarg został zamknięty bez wybrania oferty. Następnie Rada Miasta uchyliła uchwałę o sprzedaży.


    -Mamy już pomysł na wykorzystanie tego terenu -powiedział na sesji prezydent.


    Jest to centralny plac miasta, stąd też powinien być właściwie zagospodarowany.


    W tym celu przygotowujemy projekt dwupiętrowego budynku, w którym na parterze znajdą się lokale handlowe i usługowe, a na wyższych kondygnacjach mieszkania. Pod budynkiem lub obok powstaną miejsca parkingowe i garaże.


    Decyzję tę pochwalił radny Alfred Skalski. Nie ulega wątpliwości, że może się ona podobać również przedsiębiorcom.


    Z kolei z pytaniem o pomysły wykorzystania terenów przy łączniku (Chrzanowskiego-Kilińskiego), zwrócił się w "Interpelacjach i zapytaniach" radny Lech Janiszewski.


    -Czy są czynione przygotowania do zagospodarowania gruntów na łąkach denkowskich w rejonie łącznika -zapytał radny. Czy w szczególności dotyczą one ulokowania tam obiektów typu supermarket branży materiałów budowlanych, ogrodniczych, wyposażenia wnętrz, itp.


    -Na gruntach należących do gminy, przy łąkach denkowskich, nie będzie marketu -odpowiedział prezydent. Nic takiego się nie planuje. Jest to bowiem obszar chronionego krajobrazu rzeki Kamiennej.


    (w)

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 15682 razy,
ostatnio: 2019-08-25 01:32:19

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 159       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij