Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2004-02-01 18:28:00

Niełatwe negocjacje z Celsą

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      Negocjacje w sprawie Układu Zbiorowego Pracy pomiędzy związkami zawodowymi działającymi w hucie a zarządem Celsa Huta Ostrowiec, toczą się nie bez trudności od połowy grudnia ub. roku. Na razie każda ze stron obstaje przy swoich propozycjach, nadziei na szybkie porozumienie nie widać.


    -Związkowy projekt układu zbiorowego został przekazany zarządowi, reprezentowanemu przez prezesa Angelo Pueyo, na jednym z pierwszych spotkań - mówi przewodniczący Solidarności, Krzysztof Grabowiec. Nasz projekt nie spotkał się z aprobatą zarządu, jako zawierający zbyt wygórowane żądania. Celsa przedstawiła więc własny, opierający się na uregulowaniach zawartych w Kodeksie pracy, nie zawierający żadnych dodatkowych propozycji płacowych. Na spotkaniu w minioną środę zarząd stwierdził, że w tym roku Celsy nie stać na żadne dodatkowe wydatki finansowe na ustalone wcześniej płace. Celsa pragnie się skupić na zapowiedzianych inwestycjach w hutę rzędu 380 mln złotych.


    Związkowcy nie ukrywają, że nie są zachwyceni uporem zarządu. Domagają się m. in. zróżnicowania wynagrodzeń między zmianą stałodzienną a zmianowymi systemami płac. Pracownicy zatrudnieni w niedziele i święta, powinni mieć dodatki.


    (w)

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 16848 razy,
ostatnio: 2019-08-25 02:18:10

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 158       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij