Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2004-01-20 14:36:00

Jak oddano Rynek w Denkowie

      Ostrowiec jest pierwszym miastem w kraju, w którym Rynek został "sprzedany" prywatnej osobie. I żeby było ciekawiej, Rynek będący zabytkowym, 18- wiecznym zespołem urbanistycznym, nad którym sprawował pieczę Wojewódzki Konserwator Zabytków. Chodzi oczywiście o Rynek w Denkowie. Członkowie rady osiedlowej usilnie walczą o przywrócenie dla miejscowej społeczności.

Proszą o pozwolenie

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


    Miasto bez Rynku, to jak człowiek bez duszy. Od wieków na denkowskim małym Rynku działy się rzeczy ważne nie tylko dla tej dzielnicy, ale i dla kraju. Dziś co prawda funkcje Rynku nie są już tak istotne dla miasta jak kiedyś, ale jak pokazuje życie, jego brak mieszkańcy odczuwają.


    Chcieliby spotykać się tu w momentach ważnych, organizować imprezy, zagospodarować centrum dzielnicy według własnych wyobrażeń i potrzeb. Chcieliby też zadbać o estetykę tego miejsca, bo jest ono przecież wizytówką dzielnicy. Tymczasem nie można ani kosić trawy na trawnikach, ani pielęgnować krzewów czy drzewek. A gdy rada osiedla planuje na tym terenie festyny, musi pisać pismo do właściciela o pozwolenie na korzystanie z terenu.

Jak to było możliwe

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 17606 razy,
ostatnio: 2019-08-20 19:35:04

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 175       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij