Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2004-01-05 14:33:00

Chcą więcej za pracę społeczną

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      Zdecydowana większość przewodniczących Samorządowych Rad Osiedlowych chce wyższych diet.


    Obecnie diety te wynoszą 130 złotych kwartalnie. Przewodniczący chcą, aby zostały podniesione do 150 złotych miesięcznie. W tej sprawie zwrócili się do przewodniczącego Rady Miasta, Wojciecha Kotasiaka.


    W uzasadnieniu wniosku czytamy m. in. , że obecna dieta jest żenująco niska i niewspółmierna do wykonywanej pracy statutowej rad osiedli i coraz większych oczekiwań mieszkańców.


    Pełniąc swoje funkcje, jesteśmy dyspozycyjni o każdej porze dnia, nie wyłączając dni wolnych od pracy i obowiązkowych dyżurów. Praca nasza wymaga częstych kontaktów z władzami miasta, instytucjami im podległymi i organizacjami pozarządowymi.


    Dotychczasowa dieta nie daje nam w pełni motywacji do pracy.


    -Mamy wątpliwości czy tak znacząca podwyżka jest uzasadniona mówi radny Marek Potocki. Nowe propozycje postulowane przez przewodniczących, to 150 złotych diety miesięcznie i 50 złotych jako koszty związane z dużą liczbą wykonywanych przez nich telefonów. Mamy, jako radni wiele wątpliwości. Brak jest np. uchwał zarządów Rad Osiedlowych w tej kwestii oraz rozwiązania zwrotu kosztów poniesionych za rozmowy telefoniczne, ponieważ są rady, które dysponują telefonem.


    Na razie propozycja przewodniczących nie została przyjęta. Ciekawe, co na to mieszkańcy osiedli?


(w)

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 17194 razy,
ostatnio: 2019-08-25 01:24:38

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 165       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij