Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2004-01-05 15:56:00

Prezydencki pasztet na święta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      Nie wszystkim posmakował prezydencki "pasztet" na święta. Niektórym radnym, bo nie zachwycili się zafundowanym społeczeństwu, za pieniądze podatników, dodatkiem do jednej z gazet, a także przechodniom, którzy nagabywani przed ZDK na konsumpcję pasztetu, uprzejmie dziękowali.


    Na sesji - w ramach punktu "Interpelacje i zapytania" - dwaj radni próbowali dociec, ile budżet gminy będzie kosztował rzekomo darmowy dodatek do jednej z gazet zatytułowany "Ostrowieckie Fakty".


    -Jest mi bardzo miło, że jestem wydawcą tej gazety, szkoda tylko, że nic o tym nie wiedziałem -powiedział radny, W. Bylak. Chcę zapytać ile kosztuje jego wydawanie? Pytanie to uściślił radny M. Potocki, który spytał o koszt jednego wydania i nakład tego dodatku.


    -Chciałbym również wiedzieć, czy celem statutowym Agencji Rozwoju Lokalnego jest wydawanie gazety w gazecie, czy też rozwój rynku lokalnego i przedsiębiorczości -zapytał radny. Proszę o wyjaśnienie, jaką rolę spełnia pani Teresa Czajkowska jako szef agencji i zarazem redaktor naczelny gazety w gazecie? Czy jest to kolejny rzecznik prasowy pana prezydenta? Proszę również o umożliwienie wglądu do umowy? Odpowiedź prezydenta była nad wyraz lakoniczna. Prezydent stwierdził bowiem, że obowiązkiem gminy jest informowanie społeczeństwa o pracy samorządu, prezydenta, Rady Miasta, radnych oraz pokazywanie pełnej i nie ubarwionej politycznie informacji. Na łamach dodatku tego typu informacje mają się ponoć ukazywać.


    -Na pewno nie będzie to forum polityczne, ani w jakiś sposób zabarwione emocjonalnie -powiedział prezydent.


    Z przecieków do prasy można się było dowiedzieć, że dodatek ma kosztować około 2 tys. zł tygodniowo.


    Dodatek robi i finansuje - jak można się domyślać - Agencja Rozwoju Lokalnego, mająca nowego przywódcę.


    Czy to drogo, czy tanio? Prezydent uważa, że to daleko taniej niż niektóre gazety na terenie Ostrowca otrzymywały z budżetu. Jednak swego stwierdzenia żadnym dowodem nie poparł. Oświadczył tylko, że zrobi to na piśmie.


    Pytany na ostatniej sesji przez radnego Marka Potockiego ile Urząd Miasta kosztuje "gazeta w gazecie" Jan Szostak nie udzielił odpowiedzi.


    Dwóch członków Samoobrony postanowiło sporządzić pasztet według przepisu pana prezydenta, opublikowanego w owym dodatku.


    Dobrali odpowiednie składniki, w tym mięso przypominające wyglądem zająca i całość starannie upiekli.


    Swoje dzieło nazwali "pasztetem dwóch kadencji". Potem wyszli z tym na ulicę, aby spytać o zdanie przechodniów.


    -Ludzie śmieją się z tego pasztetu, choć nie wszyscy -mówi członek Samoobrony. Mówią, że pomysł z nową gazetą jest dość dziwaczny.


    (w)

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 16765 razy,
ostatnio: 2019-08-20 18:30:33

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 175       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij