Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2004-01-13 11:51:00

Przetargu na boksy w hali targowej nie będzie

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

      W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o niepokojach najemców boksów w hali targowej na Targowisku Miejskim, którym w grudniu skończyły się dwuletnie umowy najmu, zawarte w 2001 roku po przeprowadzonych przetargach. Obawiali się warunków nowego przetargu, a właściwie tego, że mogą stracić swoje miejsca pracy, jeśli pojawiliby się inni handlowcy, którzy zaoferują stawkę wyższą nawet o przysłowiową złotówkę.


    W czwartek, 8 stycznia odbyło się spotkanie władz miasta i targowiska z najemcami 120 boksów hali targowej.


    -Zgodnie z sugestią prezydenta miasta, Jana Szostaka, zrezygnowaliśmy z przeprowadzania nowego przetargu, bo przecież najemcy już wcześniej ten przetarg wygrali - mówi Alfred Spychaj. -Kalkulacje, które wprowadzaliśmy w 2001 roku, opieraliśmy na doświadczeniach podobnej hali we Wrocławiu. Po dwóch sezonach mamy już własne doświadczenia i dokładnie wyliczone koszty funkcjonowania hali. Musimy zrewidować niektóre stawki, bo różnice w cenach dzierżawy za każdy metr powierzchni były bardzo duże. Teraz podzieliliśmy halę na trzy sektory płatnicze: jeden to "mięso i artykuły spożywcze", drugi - "artykuły przemysłowe" i trzeci - "przemysłówka mała". Zaproponowaliśmy dotychczasowym najemcom nowe stawki, bardziej realne i mniej konfliktowe dla poszczególnych użytkowników boksów.


    Mają czas do 17 stycznia. Ci, którzy zaakceptują nasze propozycje, pozostaną w boksach obecnie zajmowanych. Gdyby jednak któryś z dotychczasowych użytkowników nie zechciał przyjąć nowych warunków, umowa zostanie rozwiązana, a przetarg zostanie ogłoszony tylko na te boksy. Wydaje się, że takie stanowisko zadowala większość handlowców.


    Nowe umowy będą obowiązywać przez minimum trzy lata, a może dłużej.


    K

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 18001 razy,
ostatnio: 2019-08-20 18:30:18

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 175       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij