Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-12-13

Przyrzekali w podziemiach

Harcerze z Łagowa złożyli przyrzeczenie harcerskie. Uroczystość odbyła się w miniony czwartek w opatowskich podziemiach.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Kolejnych 16 młodych osób stało się pełnoprawnymi harcerzami opatowskiego Hufca ZHP. Zanim wypowiedzieli rotę przyrzeczenia, wzięli udział w mszy świętej w ich intencji odprawionej w opatowskiej kolegiacie. Tym razem przyrzeczenie odbyło się w jednej z sal Podziemnej Trasy Turystycznej w Opatowie.
- Bycie harcerzem to dziś wyzwanie. Ci młodzi ludzie podjęli je. Starosta Bogusław Włodarczyk zaprosił nas do opatowskich podziemi i w tej niecodziennej scenografii odbyło się ślubowanie. Panu staroście serdecznie dziękujemy. Nasz hufiec rośnie w siłę. Mamy już prawie 400 członków. Najwięcej harcerzy jest w Ożarowie. W Opatowie z kolei mamy liczną grupę zuchów, którzy niebawem staną się harcerzami- mówi Dariusz Bińczak, komendant Hufca ZHP w Opatowie.
Po przyrzeczeniu nowi druhowie i druhny otrzymali krzyże harcerskie, poświęcone podczas mszy. Wręczyli je Dariusz Bińczak i Ilona Mroczek, jedna z opiekunek drużyny z Łagowa, która przyjęła nazwę "Harcerzyki z Łagowa".
- Harcerze z sąsiedniego powiatu rozpoczynają swoją przygodę z harcerskim mundurem - mówi Katarzyna Bińczak, drużynowa łagowskiej drużyny. - Od niedawna, ale aktywnie uczestniczą w akcjach organizowanych przez opatowski hufiec. Byli z nami na Ukrainie, gdzie pomagali w odnowieniu cmentarza. Pojadą po betlejemskie światełko pokoju.
Po uroczystości nowi harcerze udali się na biwak do Szkoły Podstawowej nr 2 w Opatowie, podczas którego były harcerski kominek, gry i zabawy.
Następnego dnia wczesnym rankiem posprzątali bazę i pojechali na lekcje do swoich szkół.
- Serdecznie dziękuję Joannie Bińczak, dyrektor SP nr 2 w Opatowie za udostępnienie szkoły na kwaterę dla harcerzy- dodaje D. Binczak.(JAZ)
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8818 razy,
ostatnio: 2020-02-25 06:10:49
Skomentuj artykuł:
Powrót