Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-05-17

Złote dziewczyny z Bronka

W hali KS Błekitni przy ulicy Ściegiennego w Kielcach odbył się wojewódzki turniej finałowy w piłce siatkowej dziewcząt dla szkół ponadgimnazjalnych. Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Św., w składzie których brylowały zawodniczki KPS WSBiP Ewelina Świerszcz i Ksenia Maj. Bardzo dobrze w gronie 6 najlepszych zespołów województwa wypadły również przedstawicielki ZS nr. 1 w Ostrowcu, które zdobyły w Kielcach brąz. Najlepszą siatkarką w ekipie popularnego Ekonomika była Dominika Smykiel.
Dokładnie o godzinie 13 w hali Błekitnych Kielce dokonano losowania grup finałowego turnieju o mistrzostwo województwa świętokrzyskiego w piłce siatkowej dziewcząt szkól ponadgimnazjalnych. Nasze miasto w finale reprezentowały zawodniczki Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Władysława Broniewskiego oraz Zespołu Szkół nr. 1 (Ekonomik).

W grupie A ZS nr.1 Ostrowiec los skojarzył z jednym z faworytów turnieju LO nr. I z Sandomierza oraz LO nr. II z Kielc, natomiast do grypy B do LO nr III z Ostrowca dolosowano LO nr. I z Końskich oraz ZSE Kielce.

Mimo, iż dziewczyny z ostrowieckiego Ekonomika wygrywały w pierwszym meczu po pierwszym secie 1:0 to zeszły jednak z parkietu jako pokonane. Pogromczyniami naszego zespołu okazały się żywiołowo dopingowane przez prawie 20-osobową grupę swoich kibiców zawodniczki z Sandomierza. Po meczu nasze dziewczyny miały dużo pretensji o to, że sędzia spotkania pozwolił na to, by stojący zaraz za linią końcową boiska fani z Sandomierza, wyposażeni w trąbki, trąbili głośno niemal wprost do uszu zawodniczek z Ostrowca, przeszkadzając im tym w grze.
W drugim swoim spotkaniu grupowym dziewczyny z Ekonomika łatwo rozprawiły się z rówieśniczkami z Kielc, pokonując ich w dwóch krótkich setach 2:0.
Ostatecznie zajęły jednak 2 miejsce za Sandomierzem i musiały zadowolić się grą w tzw. "małym finale".

Dużo łatwiejsze rywalki w grupie miały dziewczęta z "Bronka". Bez najmniejszych problemów pokonały swoje rywalki z Kielc i Końskich w krótkich dwusetowych spotkaniach i awansowały do finału imprezy.

W meczu o 5 miejsce LO nr. II z Kielc pokonało LO nr. 1 z Końskich 2:0.

W meczu o 3 miejsce, który można z powodzeniem nazwać małymi mistrzostwami szkół ekonomicznych, ZS nr. 1 z Ostrowca pokonał Zespół Szkół Ekonomicznych z Kielc 2:0, zdobywając tym samym brązowe medale.

W finale turnieju spotkały się zdecydowanie najlepsze zespoły, co potwierdziły dając pokaz stojącej momentami na dość wysokim poziomie siatkówki. Początek należał do Ostrowczanek, które objęły prowadzenie 2:0. Drużyna z Sandomierza szybko jednak doprowadziła do wyrównania, osiągając nawet w dalszej części seta kilku punktową przewagę, która trwałą do wyniku 19:16 dla Sandomierzanek. W tym momencie o czas poprosił szkoleniowiec "Bronka" Andrzej Zborowski, co okazało się na tyle skuteczne, że nasze dziewczęta zdołały wyrównać i ostatecznie rozstrzygnęły losy 1 seta na swoją korzyść, wygrywając do 23. Drugi set to już prawdziwa dominacja siatkarek z Ostrowca. Przewaga podopiecznych Andrzeja Zborowskiego dochodziła nawet do 10 punktów (21:11) i gdyby nie spowodowane chyba już pewnością siebie rozprężenie, Ostrowczanki mogły pokusić się o rozgromienie rywalek. Reprymenda trenera okazała się ponownie skuteczna i zawodniczki z "Bronka" wygrały 2 set do 17, pokonując ostatecznie rywalki z Sandomierza 2:0, mszcząc tym samym grupową porażkę koleżanek z Ekonomika.
Trzeba tu dodać, że tym razem kibice z Sandomierza nie przeszkadzali już Ostrowczankom, koncentrując się jedynie na sportowym dopingu swoich pupilek.

W obu ostrowieckich zespołach grały reprezentantki KPS WSBiP Ostrowiec Św. W ekipie "Bronka" świetnie mimo kontuzji kostki, rozgrywała Ewelina Świerszcz (kapitan zespołu), skutecznie atakowała Ksenia Maj, a na zmiany wchodziła Magdalena Hamera. Wiele punktów dla Ekonomika zdobyła natomiast Dominika Smykiel, z której mocną zagrywką i ostrymi atakami nie mogły sobie poradzić rywalki.